Aktualności

Camil Czajkowski chwali BM Slam Stal
12.09.2015

W pierwszym dniu III Memoriału Izabeli Kaczmarek Sluneta Usti nad Labem pokonała gospodarzy imprezy, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. O angaż w czeskiej drużynie walczy Francuz, legitymujący się również polskim obywatelstwem. Camil Czajkowski komplementował grę żółto-niebieskich.

22-letni skrzydłowy miał w piątek trudne zadanie. Krył między innymi Deshawna Delaneya. Chociaż nie udało mu się oddać celnego rzutu do kosza, wykazywał się dużym zaangażowanie, czym mógł zyskać uznanie trener zespołu Sluneta Usti nad Labem.  – To był dla nas pierwszy mecz sezonu przygotowawczego. Mały sprawdzian. Poznaliśmy się z kolegami – mówi Czajkowski. – Kibicom na pewno mecz mógł się podobać. Było dużo biegania, szybkiej gry. Osobiście mogłem zagrać lepiej, ale wierzę, że w sobotę się poprawię.

Były gracz UTH Rosy Radom komplementował postawę Stalówki,  która nieznacznie musiała uznać wyższość przedstawicieli czeskiej ekstraklasy. – Dla obu klubów są to dopiero początki przygotowań do sezonu 2015/2016. To, że wygraliśmy, nic jeszcze nie oznacza – zaznacza Camil Czajkowski. – BM Slam Stal będzie mocną drużyną. Poradzą sobie w ekstraklasie. Mają klasowych zawodników. Znam ich z I-ligowych parkietów, gdzie grałem w przeszłości. Wiem na co ich stać i prognozuję, iż rozegrają dobry sezon.