Aktualności

BM Slam Stal trenuje w Serbii
14.09.2015

Po tym, jak drużyna BM Slam Stal zaprezentowała się kibicom, biorąc udział w III Memoriale Izabeli Kaczmarek, przyszedł czas, by maksymalnie podkręcić obroty i rozpocząć obóz przygotowawczy. Ostrowianie w poniedziałek, 14 września wsiedli do samolotu i polecieli prosto do rodzinnego miasta legendarnego Serba i zarazem trenera beniaminka Tauron Basket Ligi, Zorana Sretenovica. W Belgradzie spędzą blisko dziesięć dni.

– Wybieramy się w podróż do Serbii. Jednak nie w celach krajoznawczych, tylko ciężko pracować i rozegrać dużo sparingów – mówi Adrian Mroczek-Truskowski. – Zaczynamy właściwy okres przygotowawczy.  Ten wyjazd ma nas scalić – dodaje Zoran Sretenović.

Harmonogram meczów kontrolnych:
16.09 – OKK Beograd (Serbia)
18.09 – KK Beovuk 72 Beograd (Serbia)
20.09 – Szolnoki Olaj KK (Węgry)
21.09 – drużyna z Chin
22.09 lub 23.09 –  OKK Beograd (Serbia)

Gdy BM Slam Stal zakończy obóz przygotowawczy w Belgradzie, od razu uda się do Włocławka. W Kasztelan Basketball Cup, oprócz gospodarzy, Anwilu Włocławek, wezmą udział  Energa Czarni Słupsk oraz Kingi Wilki Morskie Szczecin. Turniej odbędzie się w dniach 25-26 września. Dla żółto-niebieskich będzie to więc wyśmienita okazja, by u progu sezonu 2015/2016 sprawdzić się na tle czołowych polskich drużyn.