Aktualności

Pierwszy sukces w Belgradzie
16.09.2015

Pierwszy sparing na obcym terenie, pierwsze zwycięstwo. W środę drużyna BM Slam Stal pokonała OKK Belgrad 75:63, a 20 punktów zapisał na swoim koncie Curtis Millage. Rywalem żółto-niebieskich był szósty kolektyw serbskiej ekstraklasy. 

Trener beniaminka, Zoran Sretenovic po raz pierwszy skorzystał z usług Darriusa Garretta. Amerykanin okazał się ważnym elementem w układance Serba, notując 14 oczek i zbierając siedem piłek. Trzeci mecz sparingowy na poziomie dziesięciu oczek rozegrał z kolei Tomasz Ochońko, a osiem cennych punktów uzbierał utalentowany zawodnik, Mateusz Zębski. Deshwan Delaney ma zapalenie spojówek i w środę grał tylko kilka minut. – Widać, że coraz lepiej się rozumiemy.  Zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, choć wiemy, że przed nami daleka droga, by osiągnąć szczyt formy. Takiej,  z której wszyscy moglibyśmy być zadowoleni – mówi Tomasz Ochońko.

– Mecz odbył się wcześniej niż planowano ze względu na spotkanie Serbii na EuroBaskecie. Rozpoczęliśmy trochę zbyt statycznie. Do przerwy wynik oscylował w granicach remisu, ale w drugiej połowie zwiększyliśmy obroty. Dobrze pracowaliśmy w obronie, udało się nam przeprowadzić kilka udanych kontrataków. Ponadto trafialiśmy z dystansu, wypracowując sobie 17 punktów przewagi. W końcówce młodzi Serbowie minimalnie nadrobili straty – komentuje Adrian Mroczek-Truskowski.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – OKK Belgrad 75:63

Stal: Millage 20, Garrett 14, Ochońko 10, Zębski 8 , Suliński 6, Delaney 5, Kaczmarzyk 3, Mroczek-Truskowski 2, Żurawski 1.