Aktualności

W czwartek pierwszy mecz! “Nie mogę się już doczekać”
04.10.2015

Wielkimi krokami zbliża się początek sezonu 2015/2016 Tauron Basket Ligi. W najbliższą środę 7 października odbędzie się mecz o Superpuchar Polski, a w czwartek premierowe spotkanie ligowe. Start Lublin podejmie beniaminka, BM Slam Stal. – Naprawdę nie mogę się już doczekać tego dnia! – mówi Tomasz Ochońko.

Ostrowianie rozpoczęli okres przygotowawczy od treningów na własnych obiektach, a pod koniec września udali się do rodzinnego miasta trenera drużyny, Zorana Sretenovica. W Belgradzie spędzili blisko dziesięć owocnych dni, rozgrywając w tym czasie cztery mecze kontrolne. – Pracowaliśmy bardzo ciężko. Poznaliśmy się z chłopakami, nauczyliśmy wspólnie grać. Jesteśmy zespołem głodnym zwycięstw i sukcesów – mówi u progu sezonu 2015/2016 rozgrywający żółto-niebieskich, Curtis Millage. Jak pokazały sparingi, doświadczony Amerykanin będzie stanowił o sile ostrowskiego zespołu.

BM Slam Stal wzięła także udział w prestiżowym turnieju Kasztelan Basketball Cup. Podopieczni Sretenovica musieli uznać wyższość Anwilu, drugiego dnia imprezy ulegli Enerdze Czarnym Słupsk, ale pozostawili po sobie bardzo pozytywne wrażenie. To dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu. – Myślę, że wyjazd do Serbii i turniej we Włocławku był świetną inicjatywą. Spędziliśmy ze sobą więcej czasu. Spotkaliśmy się z zespołami innymi, niż tu w Polsce. Jeśli chodzi o sezon, patrzymy tylko i wyłącznie na siebie. Liga zweryfikuje nasze umiejętności. Każdy jest dobrej myśli – podsumował MVP zeszłorocznych rozgrywek na I-ligowych parkietach, Tomasz Ochońko.

Warto zaznaczyć, iż w czwartek mecz żółto-niebieskich będzie można obejrzeć na żywo na kanale Polsat Sport News! Początek transmisji o godzinie 17:50.