Aktualności

BM Slam Stal czy AZS? Kto wygra drugi mecz w sezonie?
27.10.2015

Nie udało się odnieść zwycięstwa w Radomiu, ale koszykarze BM Slam Stal na tle Rosy prezentowali się nieźle, nie odstając od rywali aż do końcówki czwartej kwarty. Teraz przed podopiecznymi Zorana Sretenovica nowe wyzwanie – mecz w Koszalinie. Która drużyna odniesie drugie zwycięstwo w Tauron Basket Lidze? Obie na starcie sezonu 2015/2016 legitymują się bilansem 1-2. 

AZS ma w swoich szeregach pięciu obcokrajowców – czterech Amerykanów oraz reprezentanta Czech. W spotkaniu przeciwko żółto-niebieskim David Dedek nie będzie mógł skorzystać z usług Chaissona Allena, który wcześniej nabawił się urazu. Do dyspozycji słoweńskiego trenera cały czas pozostają jednak A.J. Walton,Ty Walker, Devon Auston i Patrik Auda. Bezpośrednie starcie rozgrywających – Waltona i Curtisa Millage’a może być ozdobą środowego spotkania.

Do priorytetów ostrowian będzie należeć zatrzymanie poczynań Audy. Skrzydłowy w trzech spotkaniach zatrzymał swoje statystyki na poziomie 15,0 punktu i 6,3 zbiórki, udowadniając także, że w trwających rozgrywkach będzie pełnił rolę lidera drużyny z Koszalina. Ograniczenie zapędów Czecha to zadanie dla Marcina Sroki bądź Darriusa Garretta. 26-letni gracz Akademików mierzy 206 centymetrów wzrostu.

AZS pokonał w tym sezonie Trefl Sopot, a musiał uznać wyższość Stelmetu Zielona Góra i Polfarmexu Kutno.

Co ciekawe, latem do Koszalina przeniósł się rodowity ostrowianin, Marcin Dymała. – Najważniejsze, żebyśmy w środę odnieśli zwycięstwo, bo bardzo tego potrzebujemy. Wychowałem się w Ostrowie Wielkopolskim, grałem dla tego klubu. Sentymentalny był dla mnie pierwszy powrót na Kusocińskiego. Jeżeli chodzi o motywację, jest identyczna, jak we wszystkich innych spotkaniach. Do każdego meczu podchodzę maksymalnie skoncentrowany – zaznacza przed rozpoczęciem starcia przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny Dymała. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż w przeszłości na ławce trenerskiej drużyny z Koszalina zasiadał obecny szkoleniowiec żółto-niebieskich, Zoran Sretenović.

Mecz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – AZS Koszalin odbędzie się w środę 28 października o godzinie 19:00. Można spodziewać się wielkich emocji! Transmisja na stronie Emocje.tv.