Aktualności

BM Slam Stal wspiera Ostrów Basket Ligę
12.11.2015

Jakiś czas temu na łamach naszej strony mogliście się dowiedzieć, że beniaminek rozpoczął współpracę z OSW Summer League, czyli organizacją zajmującą się amatorskim basketem w naszym mieście. Jak sama nazwa wskazuje, zmagania odbywają się w lato. Czy oznacza to, iż trzeba czekać aż do przyszłych wakacji? Otóż nie! BM Slam Stal wspiera również projekt jesienno-zimowy, który nosi nazwę Ostrów Basket Liga!

Większość sympatyków ostrowskiej koszykówki w wydaniu amatorskim doskonale wie, co to jest Ostrowska Liga Koszykówki. W przeszłości była to potężnie działająca organizacja gromadząca mnóstwo osób walczących między sobą na parkiecie. Większość starszych kibiców pamięta zmagania w słynnej OLK. Jednak w miarę upływu czasu liga zaczęła odnotowywać spadek popularności, co doprowadziło do tego, że już nie budziła tylu emocji co wcześniej.

W tym roku postanowiono tchnąć w rozgrywki nowe życie! Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszego miasta w sezonie 2015/2016 I edycję obchodzić będzie Ostrów Basket Liga. Jest to nowa wersja swojej poprzedniczki, w której obowiązywać będą stare i nowe zasady. Najważniejsze, aby zapamiętać, że start rozgrywek zaplanowany jest na 17 listopada, wszystkie spotkania będą rozgrywane w hali sportowej Gimnazjum przy ulicy Tuwima, a w premierowym sezonie weźmie udział 12 zespołów. W składach drużyn najlepsi amatorzy z naszego miasta i okolic Ostrowa! Znane twarze z rozgrywek OSW Summer League teraz spróbują swoich sił w lidze całkowicie rozgrywanej w hali.

Grupa 1: Szerszony, BBS, MVP’s NR, Power Rangers, Octagon Team, MTTS Złoczew

Grupa 2: Atrom, Monster, KS Play Basket Kraszewice, Basket Krotoszyn, Game Zone, Sprint Pizza

BM Slam Stal dołącza się do akcji prowadzonej na oficjalnym fan page’u strony, pt. “Popieram Ostrów Basket Ligę”.

Zawodnicy ostrowskiego zespołu będą w miarę swoich możliwości śledzić poczynania koszykarzy amatorów i gorąco dopingować miłośników koszykówki w naszym mieście. Koniec sezonu OBL przewidziany jest na kwiecień 2016, a nasz klub ma przygotowanych kilka niespodzianek dla najlepszych drużyn 1 edycji. Zapraszamy Was do śledzenia wydarzeń Ostrów Basket Ligi, ponieważ będzie się sporo działo już w 1 sezonie. Na naszej stronie szukajcie meldunków po Weekendzie Gwiazd, na koniec sezonu oraz po wręczeniu pucharów i medali.

Stalówka wróciła po sześciu latach do ekstraklasy, dlatego po kilkuletniej przerwie wraca nowa liga dla amatorów -Ostrów Basket Liga!