Aktualności

Rozpędzonym do Dąbrowy Górniczej
14.11.2015

Dąbrowa Górnicza – następny przystanek drużyny BM Slam Stal. W niedzielę rywalem żółto-niebieskich będzie sąsiadujący w tabeli MKS. Podopieczni Wojciecha Wieczorka wygrali dwa spośród pięciu rozegranych meczów, więc dokładnie tyle samo, co ostrowianie. Pokonali u siebie Anwil Włocławek i Start Lublin. Dobrze czują się na własnym terenie.

Domowe deski parkietu, to ich duży atut. W tym sezonie w Dąbrowie Górniczej triumfował tylko obecny wicelider Tauron Basket Ligi, Polski Cukier Toruń (5-1). Do wyłonienia zwycięzcy tego meczu potrzebna była dogrywka. Tam gospodarze minimalnie ulegli Twardym Piernikom, przegrywając dodatkowe pięć minut 22:24, a całe spotkanie 94:96.

MKS na otwarcie kampanii uznał wyższość Polfarmexu Kutno, a w 5. kolejce zmagań nie dotrzymał kroku Rosie. W Radomiu nie wystąpił jednak lider dąbrowian, Jakub Dłoniak. Polakowi doskwierał uraz mięśniowy, ale w niedzielę będzie już zdolny do gry na najwyższy poziomie.

32-letni rzucający notuje średnio na mecz 16,5 punktu i jest w tym elemencie siódmym najlepszym zawodnikiem w TBL. BM Slam Stal ma w swoich szeregach wicelidera strzelców (22,6), trzeciego gracza pod względem evalu (21,4) i drugiego przechwytującego ekstraklasy (2,6). Tym dżentelmenem jest oczywiście Curtis Millage.

W niedzielę dojdzie do konfrontacji teoretycznie dwóch wyrównanych przeciwników. Czy będziemy więc świadkami zaciętego spotkania? Wszystko na to wskazuje! Według bukmacherów, faworytami mimo wszystko są gospodarze. Trio Amerykanów, którzy reprezentują barwy drużyny z Dąbrowy Górniczej, to rozgrywający Rashaun Broadus podkoszowy Sam Dower oraz nominalny środkowy Eric Williams.

BM Slam Stal przystąpi do tego spotkania mocno zmotywowana i rozpędzona efektownym zwycięstwem z wicemistrzami Polski, PGE Turowem Zgorzelec. Curtis Millage został wybrany najlepszym zawodnikiem 5. kolejki. Czy równie dobrze spisze się w najbliższą niedzielę? Bez względu na to, będzie mu potrzebna pomoc Marcina Sroki, Tomasza Ochońko, Deshawna Delaneya czy nowego nabytku ostrowskiego klubu, Alexisa Wangmene. W spotkaniu ostatniej kolejki świetnie grali ponadto Wojciech Żurawski czy Adam Kaczmarzyk.

Oficjalna strona TBL zadaje z kolei pytanie, czy beniaminek znów zaskoczy. O tym marzą na pewno sympatycy żółto-niebieskich. Zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej byłoby dużym sukcesem.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Będzie można obejrzeć go na stronie emocje.tv