Aktualności

Uczcić pamięć Andrzeja Kowalczyka, pokonać WKS Śląsk
29.11.2015

Czas na spotkanie organizowane w ramach 8. kolejki Tauron Basket Ligi. Do Areny Kalisz zawita 17-krotny mistrz Polski, WKS Śląsk Wrocław. Będzie to mecz poświęcony pamięci zmarłego w sobotę Andrzeja Kowalczyka.

Przełamać pasmo porażek na rodzimych parkietach – to główny cel, który przyświeca Wojskowym. Wrocławian od 14 listopada prowadzi Emil Rajković. Macedończyk zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Mihailo Uvalina. Od tego momentu WKS wygrał dwa spotkania w rozgrywkach FIBA Europe Cup i zapewnił sobie awans do następnego etapu.

W ekstraklasie wciąż szukają odpowiedniego rytmu. Opuszczali na tarczy cztery ostatnie spotkania ligowe, a ich obecny bilans 2-6 daje dopiero 15. miejsce w tabeli. Mimo wszystko nie wolno zapominać, iż Śląsk to zespół niebezpieczny i zarazem bardzo nieprzewidywalny. Może zaskoczyć w każdym spotkaniu. Tym bardziej, że pod wodzą Rajkovica nabiera wiatru w żagle.

Najlepszy strzelec Śląska, to podkoszowy Jarvis Williams. Amerykanin zdobywa średnio na mecz 14,1 punktu oraz 7,4 zbiórki. Pewnym punktem drużyny macedońskiego trenera jest również Witalij Kowalenko (11,2 punktu, 5,3 zbiórki). BM Slam Stal musi uważać także na Polaków – Michała Jankowskiego czy Kamila Chanasa. Ciekawie zapowiada się ponadto bezpośrednie starcie rozgrywających – Curtisa Millage’a i Brandona Heatha.

W poniedziałek obie drużyny powalczą o bardzo ważne zwycięstwo. Podopieczni Zorana Sretenovica będą chcieli pogłębić kryzys Wojskowych i odbudować się po porażce z Asseco Gdynia. To drugi mecz z rzędu żółto-niebieskich w Arenie Kalisz. Będzie on poświęcony pamięci zmarłego w sobotę autora największych sukcesów ostrowskiej koszykówki, Andrzeja Kowalczyka.

Mecz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 20:35. Transmisja w Polsat Sport i Polsat Sport HD od godziny 20:25.