Aktualności

Komentarze | King Wilki Morskie – BM Slam Stal
08.12.2015

W niedzielne popołudnie King Wilki Morskie Szczecin pokonała u siebie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Zapraszamy do przeczytania tego, co mieli do powiedzenia trener żółto-niebieskich, Zoran Sretenović oraz środkowy, Wojciech Żurawski, a także szkoleniowiec i zawodnik gospodarzy.

Trener BM Slam Stal, Zoran Sretenović: Przede wszystkim gratulacje dla trenera i zawodników drużyny ze Szczecina za wygrany mecz. Myślę, że przyjechaliśmy tutaj powalczyć o jak najlepszy wynik. Wiadomo, że na ten moment zespół gospodarzy był od nas mocniejszy.  Ma przede wszystkim dłuższą ławkę w przeciwieństwie do naszej drużyny. Nie ukrywam, że szukamy wzmocnień zarówno na rynku europejskim, jak i polskim . Jednym z głównych powodów naszej porażki było to, że za szybko straciliśmy koncentrację. Poza tym nie zrealizowaliśmy założeń przedmeczowych, tak jak planowaliśmy. Skutkiem tego było to, że drużyna gospodarzy szybko odskoczyła nam na bezpieczną dla nich przewagę. Zadecydował dobry procent rzutów gospodarzy zza linii 6 metrów i 75 centymetrów, a także nasza bardzo mało ilość zbiórek.

Środkowy BM Slam Stal, Wojciech Żurawski: Chciałbym również rozpocząć od gratulacji dla zawodników, trenerów i działaczy drużyny Wilków Morskich Szczecin. Byli tego wieczoru lepszą drużyną od nas. Patrząc na statystyki dokładnie widać, która drużyna popełniła mniej błędów, a także oddała więcej celnych rzutów. Nasza skuteczność zza łuku wyniosła zaledwie 10-procent. Do odniesienia zwycięstwa zabrakło przede wszystkim koncentracji, która była chociażbym w ostatnim meczu przeciwko drużynie Śląska Wrocław. Na pewno wyciągniemy wnioski i w następnym meczu pokażemy, że możemy grać o wiele lepiej.

Trener King Wilków Morskich, Marek Łukomski: Chciałbym pogratulować moim zawodnikom zaangażowania, a także dobrej gry w obronie. To jeden z najważniejszych czynników. by odnieść sukces. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej w tym właśnie elemencie. Bardzo cieszy mnie to, że wygraliśmy to spotkanie. Gratulacje również dla trenera Sretenovica, który w tym sezonie odniósł już kilka ważnych zwycięstw. Zespół BM Slam Stal pokazał na pewno, że jest bardzo niebezpieczny. Było to dla nas przed tym spotkaniem duże ostrzeżenie. Bardzo cieszę się, że wypełniliśmy wszystkie założenia i udało nam się odnieść. jakże cenne zwycięstwo przed własną publicznością.

Obwodowy King Wilków Morskich, Jakub Garbacz: Wygraliśmy. Całe szczęście. Potrzebowaliśmy takiego meczu, ponieważ nasz bilans w tym sezonie nie jest taki, jaki powinien być, patrząc na możliwości i potencjał zespołu. Moim zdaniem o szali zwycięstwa na naszą korzyść zdecydowała druga kwarta. Zanotowaliśmy serię 15–0 i dzięki temu odskoczyliśmy przeciwnikowi na bezpieczną przewagę. Trzeba również zwrócić uwagę na bardzo dobrą obronę w naszym wykonaniu, która również była ważnym czynnikiem do odniesienia sukcesu. Dziękuję trenerowi za zaufanie i za szansę, którą dostałem w postaci pojawienia się w wyjściowej piątce.

Współpraca: obecny w Szczecinie Bartosz Marcinczak