Aktualności

Matylda cierpi na nowotwór oka. Potrzebne wsparcie
10.12.2015

Drodzy Państwo, potrzebna pomoc dla malutkiej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego, Matyldy Jastrowicz. W imieniu rodziców klub BM Slam Stal z całego serca prosi o wsparcie. Matylda dokładnie 18 grudnia 2015 skończy okrągły roczek. Cierpli na nowotwór złośliwy oka, zwany siatkówczakiem. Cel, na jaki prowadzona jest zbiórka pieniędzy, to wyjazd do Stanów Zjednoczonych i leczenie u wybitnego fachowca, doktora Abramsona. 

– Lekarz okulista postawił diagnozę – nasza córeczka prawdopodobnie choruje na nowotwór złośliwy oka, zwany siatkówczakiem. Kolejny cios, prawe oko Matyldy nie reaguje na światło.To oznacza, że jest niewidzące. Nie jesteśmy w stanie opisać tego, co się wtedy czuje. Przerażenie to za mało, strach, poczucie bezsilności. Nie dopuszczaliśmy do siebie tej strasznej wiadomości. Jeszcze tego samego dnia ze łzami w oczach odwiedziliśmy innego specjalistę, który niestety potwierdził diagnozę i skierował nas do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. A my wciąż mieliśmy nadzieję…

Dwa dni później odebrano nam wszelkie złudzenia. Badanie okulistyczne w poradni w Centrum Zdrowia Dziecka było najgorszym przeżyciem dla nas a przede wszystkim dla Matyldy. Odbywało się bez znieczulenia. Nasza kochana córeczka krzyczała, a my byliśmy zwyczajnie zrozpaczeni i z bólem serca patrzyliśmy na jej cierpienie. Chcieliśmy ją jak najszybciej przytulić do siebie. Ale najgorsze było dopiero przed nami. Lekarz poinformował nas, że guz jest bardzo dużych rozmiarów, wypełnia prawie całą gałkę oczną i spowodował odklejenie siatkówki – czytamy w liście od rodziców malutkiej Matyldy.

Pomóc Matyldzie można za pośrednictwem strony —> SIEPOMAGA.PL

lub wysyłając SMS na numer 72365 o treści S3345Pom

Matylda