Aktualności

Postraszyć Czarne Pantery
18.12.2015

Bardzo trudne zadanie przed zespołem BM Slam Stal. W sobotę żółto-niebiescy zagrają w Słupsku, gdzie Czarne Pantery wygrały wszystkie cztery rozegrane spotkania. Halę Gryfia na tarczy opuszczały między innymi King Wilki Morskie Szczecin czy Anwil Włocławek. Czy Stalówce uda się postraszyć faworyzowanych przeciwników? Początek meczu o godzinie 18:00!

4-0 to bilans Energi Czarnych Słupsk w meczach na własnym parkiecie. Podopieczni Donaldasa Kairysa w całym sezonie wygrali ponadto 7 na 10 rozegranych spotkań. O sile zeszłorocznych brązowych medalistów stanowi między innymi doskonale znany w Polsce Jerel Blassingame. Amerykanin w tym sezonie zdobywa średnio na mecz 11,2 punktu, 2,7 zbiórki oraz 6,2 asysty. 34-latek jest drugim najlepiej podającym koszykarzem w całej Tauron Basket Lidze. W sobotę jego przeciwnikiem będzie wicelider w klasyfikacji strzelców, Curtis Millage. Co ciekawe, obaj urodzili się w 1981 roku. To może być wspaniałe starcie!

Pod tablicami duże zagrożenie stwarza Cheikh Mbodj. Senegalczyk wystąpił w ośmiu meczach Czarnych Panter, zdobywając przeciętnie 15,8 punktu i 8,8 zbiórki. Alexis Wangmene będzie musiał wspiąć się na wyżyny, by zatrzymać mierzącego 208 centymetrów podkoszowego. Jeżeli chodzi o Polaków, BM Slam Stal musi uważać przede wszystkim na Jarosława Mokrosa, Łukasza Seweryna i Kacpra Borowskiego. Na obwodzie w zespole Czarnych gra z kolei niebezpieczny Folarin Campbell. Warto dodać, iż w meczu przeciwko żółto-niebieskim zadebiutuje Grzegorz Surmacz.

Sobotnie spotkanie będzie miało szczególny wymiar dla asystenta Zorana Sretenovica, Karola Kowalewskiego. Drugi trener żółto-niebieskich, to rodowity słupszczanin. Stalówka powalczy o szóste zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Przed spotkaniem zdecydowanym faworytami są gospodarze, ale jak będzie w praktyce? Początek meczu o godzinie 18:00! Transmisja na żywo dostępna na stronie Emocje.tv