Aktualności

Ważny sprawdzian! Trzeba pokonać Siarkę
26.12.2015

Przed BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski bardzo ważny sprawdzian! W niedzielę, 27 grudnia do hali Arena Kalisz zawita nieprzewidywalna Siarka Tarnobrzeg. Dla obu zespołów, będzie to mecz obowiązkowy do wygrania. Początek o godzinie 18:00!

Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Pyszniaka rozpoczęła sezon 2015/2016 w wymarzonym stylu, wygrywając trzy pierwsze spotkania. Następnie trafiła na bardzo ciężkich przeciwników i triumfowała tylko w jednym spośród ośmiu ostatnio rozegranych meczów. Siarka pokonała WKS Śląsk Wrocław, King Wilki Morskie Szczecin, Polpharmę Starogard Gdański oraz Start Lublin. Ich obecny bilans, to 4-7. Ten umiejscawia ich na 13. miejscu w Tauron Basket Lidze.

O sile Siarki stanowi przede wszystkim amerykański duet Gary Bell – Zach Robbins. Bell, to obwodowy, który notuje średnio na mecz 16,5 punktu, 3,9 zbiórki oraz 2,5 asysty. Środkowy Robbins zatrzymał swoje statystyki na poziomie 13,1 punktu, 9,8 zbiórki oraz 3,6 bloku. 24-latek to najlepiej blokujący zawodnik w TBL! Tuż za nim jest reprezentant BM Slam Stal, Alexis Wangmene (2,1).

Jeżeli Stalówka chce wygrać w niedzielę, musi zatrzymać poczynania wspominanych wyżej zawodników. Dobrze grają także Kacper Młynarski czy Jakub Zalewski. Trzecim obcokrajowcem w drużynie z Tarnobrzega jest Eugene Harris.

Podopieczni Zorana Sretenovica w poprzednim spotkaniu musieli uznać wyższość Polskiego Cukru Toruń, ale przez ponad trzy kwarty grali z wiceliderem, jak równy z równym. Przeciwko Siarce zdecydowanie lepiej musi zagrać lider żółto-niebieskich, Curtis Millage, który ostatnio zaaplikował rywalom sześć oczek. Dla obu zespołów będzie to mecz, który trzeba obowiązkowo wygrać. Właśnie dlatego można spodziewać się ogromnych emocji!

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali Arena Kalisz. Bilety w kasach będzie można kupować od godziny 16:00.