kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Thriller w Kaliszu! Millage dokończył dzieła
27.12.2015

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski dominowała przez 35 minut. Podopieczni Zorana Sretenovica prowadzili nawet 49:24, a także 66:50. Ostatecznie losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund! W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Curtis Millage. Amerykanin trafił dwukrotnie, a żółto-niebiescy pokonali Siarkę Tarnobrzeg 71:67.

Szóste zwycięstwo drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego w Tauron Basket Lidze stało się faktem! Nikt nie mówił, iż będzie łatwo, miło i przyjemnie. A było tak aż do 35 minuty spotkania. Gospodarze prowadzili nawet 49:24. Jeszcze w czwartej kwarcie przewaga BM Slam Stal wynosiła okazałe 16 oczek (66:50). Wówczas Siarka Tarnobrzeg ruszyła do ofensywy.

W dokładnie trzy i pół minuty podopieczni Zbigniewa Pyszniaka potrafili zniwelować straty do zaledwie punktu. Złożyła się na to seria 15-0. Kibice zgromadzeni w hali Arena Kalisz zamarli. Gary Bell pędził w kierunku kosza gospodarzy i minutę przed końcem mógł dać Siarce pierwsze prowadzenie w meczu. Amerykanin popełnił stratę i zdaniem arbitrów, faulował Marcina Srokę.

W następnym posiadaniu cały swój kunszt pokazał Curtis Millage. Wielkie umiejętności i nerwy ze stali. Wszystko to, co najlepsze! Było 70:67. Środkowy przyjezdnych, Zach Robbins próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale jego rzut zza łuku nie doszedł celu. Końcowy wynik celnym rzutem osobistym ustalił Marcin Sroka.

Ostrowianie zafundowali sobie horror na własne życzenie, aczkolwiek  triumfowali 71:67 i podreperowali bilans do stanu 6-7. Ten umiejscawia beniaminka na 10. miejscu w Tauron Basket Lidze.

Alexis Wangmene nie wystąpił w poprzednim spotkaniu, ponieważ został zawieszony przez ligę, ale w niedzielę był już do dyspozycji Zorana Sretenovica. Kameruńczyk rozegrał bardzo dobre spotkanie, zapisując na swoim koncie 18 oczek i 12 zbiórek. Curtis Millage miał 17 punktów, siedem zebranych piłek i cztery asysty. Cenne osiem oczek dodał Tomasz Ochońko, a siedem Adam Kaczmarzyk. BM Slam Stal zebrała 44 piłki – rywale 36.

W szeregach drużyny Zbigniewa Pyszniaka brylował Jakub Zalewski. Ten w 34 minuty miał 18 oczek, trafiając 7 na 15 oddanych rzutów z gry. Lider Siarki, Gary Bell zawodził do przerwy, ale po zmianie stron zdobył wszystkie swoje 13 punktów. W całym spotkaniu 16 oczek zgromadził ponadto Zach Robbins, a 12 Jakub Patoka.

Następnym przeciwnikiem BM Slam Stal będzie Trefl Sopot. Ten mecz odbędzie się w Arenie Kalisz 3 stycznia.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Siarka Tarnobrzeg 71:67 (20:10, 14:12, 23:18, 14:27)

BM Slam Stal: Wangmene 18, Millage 17, Ochońko 8, Kaczmarzyk 7, Nikołow 6, Delaney 6, Sroka 6, Suliński 3, Żurawski 0.

Siarka: Zalewski 18, Robbins 16, Bell 13, Patoka 12, Harris 3, Młynarski 3, Strzelecki 2, Pandura 0.

Autor: Patryk Pankowiak