Aktualności

BM Slam Stal gra o Final Eight Pucharu Polski!
08.01.2016

Dąbrowa Górnicza od 18 do 21 lutego 2016 roku będzie gospodarzem turnieju finałowego Pucharu Polski. Zostanie on rozegrany w formule Final Eight. Aby awansować do grona uczestników, BM Slam Stal w sobotę musi pokonać Polfarmex Kutno! Dla beniaminka udział w tego typu imprezie byłby ogromnym sukcesem.

To jednak nie wszystko. Musi zostać spełniony także inny warunek. Obecnie 8. w tabeli AZS Koszalin (8-7) nie może wygrać w Słupsku. Wówczas żółto-niebiescy znaleźliby się na 8. lub 7. lokacie, kosztem właśnie drużyny prowadzonej przez Jarosława Krysiewicza. – W finałowym turnieju weźmie udział osiem zespołów: gospodarz – MKS Dąbrowa Górnicza – oraz siedem najwyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli Tauron Basket Ligi na dzień 11 stycznia 2016 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów – czytamy w oficjalnym komunikacie ze strony ligi.

Chrapkę na udział w finałowym rozdaniu Pucharu Polski na pewno ma także Polfarmex. Farmaceuci zaczęli sezon 2015/2016 od bilansu 6-1, aczkolwiek w ośmiu ostatnich meczach triumfowali tylko dwa razy. Zdarzyła im się wpadka w Sopocie. Podopiecznym Krysiewicza w ostatnim czasie nie udało się ponadto zatrzymać Polskiego Cukru Toruń, Anwilu Włocławek czy Rosy Radom. W sobotę pokonanie beniaminka będzie ich obowiązkiem. Czy tak się stanie?

BM Slam Stal tanio skóry nie sprzeda. Ostrowianie wybrali się do Kutna mocno uskrzydleni dwoma ostatnimi sukcesami. W tych rozgrywkach zdarzało im się nawet wygrywać na obcych terenach. Tak było w Lublinie i Dąbrowie Górniczej. W hali sportowej, mieszczącej się przy ulicy Władysława Jagiełły, wygrywały tylko Czarne Pantery, Twarde Pierniki i Anwil Włocławek, a więc drużyny ze ścisłej czołówki Tauron Basket Ligi.

Świetnie zapowiada się bezpośrednie starcie lidera żółto-niebieskich, Curtisa Millage’a i superszybkiego Josha Parkera. 34-letni Amerykanin dostarcza BM Slam Stal średnio na mecz 19,4 punktu. Parker zdobywa 13,5 oczka, 3,5 zbiórki i 4,9 asysty. Co ponadto? Między innymi pojedynek pod tablicami! Alexis Wangmene kontra Michael Fraser.

Beniaminek musi uważać ponadto na bardzo dobrych Polaków – Jarosława Zyskowskiego czy Bartłomieja Wołoszyna. Szkoleniowiec Jarosław Krysiewicz ma do dyspozycji także Kevina Johnsona, Michała Gabińskiego, Jacka Jareckiego, Mateusza Bartosza oraz Marcina Malczyka. Pod znakiem zapytania stoi występ rozgrywającego, Grzegorza Grochowskiego.

Początek bardzo ważnego i ciekawie zapowiadającego się meczu o godzinie 17:30! Transmisja na stronie Emocje.tv