Aktualności

BM Slam Stal zagra w niezdobytej Hali Mistrzów
22.01.2016

Bardzo trudne zadanie czeka w sobotę beniaminka Tauron Basket Ligi, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Rywalem żółto-niebieskich będzie Anwil Włocławek, czyli drużyna, która w pierwszym meczu rozbiła ich 85:61. Od tego czasu, wiele się jednak zmieniło.

BM Slam Stal znacznie się poprawiła. Można to dostrzec, analizując ich ostatnie wyniki czy spoglądając na tabelę. Duży wpływ na ten fakt miały na pewno ruchy kadrowe dokonane przez zarząd klubu w trakcie sezonu. Do drużyny Zorana Sretenovica dołączyli Kameruńczyk, Alexis Wangmene i Bułgar, Christo Nikołow. Stalówka plasuje się obecnie na 8. miejscu w ekstraklasowym towarzystwie.

W pierwszym meczu przeciwko włocławianom nie do zatrzymania był Chamberlain Oguchi. Tym razem zabraknie Nigeryjczyka, który od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Nie oznacza to jednak, że Anwil przystąpi do tego spotkania na gorszej pozycji. Włocławianie w ostatnim czasie wygrali cztery spośród pięciu rozegranych meczów, pewnie pokonując między innymi Polski Cukier Toruń.

Goście będą musieli uważać na Michała Chylińskiego, a także Danilo Andjusica. Dla tego duetu będzie to debiut w Hali Mistrzów, a dla Rottweilerów pierwszy występ u siebie od trzech tygodni. Warto także wspomnieć, iż terenu Anwilu nie zdobył dotąd żaden zespół w Tauron Basket Lidze! Ich obecny bilans w meczach na własnym parkiecie, to 8-0. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się tylko obecny mistrz Polski, Stelmet Zielona Góra.

Ozdobą tego meczu będzie bezpośredni pojedynek Davida Jelinka (20,1 punktu na mecz) i Curtisa Millage’a (18,6). Czech jest najskuteczniejszy koszykarzem rozgrywek w tej kategorii, a Amerykanin to wicelider. W sobotę walka nie będzie się toczyła jedynie o zwycięstwo w meczu, ale także o losy najbardziej prestiżowej statystyki ligowej.

Stalówka powalczy o to, aby po raz pierwszy w sezonie legitymować się dodatnim bilansem! Dla ostrowian może to być także trzecie zwycięstwo na obcym terenie i czwarte w ostatnich pięciu grach! Anwil w ubiegłej kolejce nie dotrzymał kroku Rosie Radom i wszyscy we Włocławku nie dopuszczają do siebie innej myśli, niż zwycięstwo w meczu przeciwko beniaminkowi.

Początek meczu we Włocławku o godzinie 18:00. Transmisja na stronie Emocje.tv