Aktualności

Darrius Garrett wrócił do Stanów Zjednoczonych
28.01.2016

Darrius Garrett, który na początku sezonu zerwał ścięgno Achillesa, we wtorek wrócił do USA. Podkoszowy od momentu kontuzji do tego czasu przebywał w Ostrowie Wielkopolskim, przechodząc rehabilitację pod bacznym nadzorem klubowego lekarza, Macieja Kaźmierczaka. O Garretta dbał także trener odnowy biologicznej, Krzysztof Pastuszak. Klub BM Slam Stal zapewnił Amerykaninowi warunki, aby mógł systematycznie wracać do zdrowia. 

25-latek nabawił się poważnego urazu 28 października 2015 roku podczas spotkania 4. kolejki Tauron Basket Ligi. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski grała wówczas w Koszalinie, a podkoszowy upadł na parkiet i nie był w stanie opuścić go już o własnych siłach. Niestety potwierdziły się najgorsze prognozy odnośnie stanu zdrowia Darriusa Garretta – zerwane ścięgno Achillesa i przerwa do końca sezonu 2015/2016.

Koszykarz pracował w Ostrowie Wielkopolskim, a teraz przed nim następna seria ćwiczeń rehabilitacyjnych, tym razem już w Stanach Zjednoczonych.

Absolwent uczelni Richmond wystąpił w czterech spotkaniach żółto-niebieskich, zdobywając średnio na występ 9,3 punktu, 5,3 zbiórki i 2,5 bloku.