Do najbliższego spotkania

z Stelmet Enea BC Zielona Góra
pozostało

Trzymamy

kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Aktualności

Darrius Garrett wrócił do Stanów Zjednoczonych
28.01.2016

Darrius Garrett, który na początku sezonu zerwał ścięgno Achillesa, we wtorek wrócił do USA. Podkoszowy od momentu kontuzji do tego czasu przebywał w Ostrowie Wielkopolskim, przechodząc rehabilitację pod bacznym nadzorem klubowego lekarza, Macieja Kaźmierczaka. O Garretta dbał także trener odnowy biologicznej, Krzysztof Pastuszak. Klub BM Slam Stal zapewnił Amerykaninowi warunki, aby mógł systematycznie wracać do zdrowia. 

25-latek nabawił się poważnego urazu 28 października 2015 roku podczas spotkania 4. kolejki Tauron Basket Ligi. BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski grała wówczas w Koszalinie, a podkoszowy upadł na parkiet i nie był w stanie opuścić go już o własnych siłach. Niestety potwierdziły się najgorsze prognozy odnośnie stanu zdrowia Darriusa Garretta – zerwane ścięgno Achillesa i przerwa do końca sezonu 2015/2016.

Koszykarz pracował w Ostrowie Wielkopolskim, a teraz przed nim następna seria ćwiczeń rehabilitacyjnych, tym razem już w Stanach Zjednoczonych.

Absolwent uczelni Richmond wystąpił w czterech spotkaniach żółto-niebieskich, zdobywając średnio na występ 9,3 punktu, 5,3 zbiórki i 2,5 bloku.

 

Autor: Patryk Pankowiak