Aktualności

Środa, Toruń. BM Slam Stal powalczy w grodzie Kopernika
02.02.2016

Sporą niespodziankę sprawili swoim fanom koszykarze BM Slam Stal, którzy w sobotę pokonali na własnym parkiecie wicelidera Tauron Basket Ligi, Rosę Radom. Teraz przed żółto-niebieskimi podróż do Torunia. W grodzie Kopernika Twarde Pierniki przegrały tylko dwa spotkania w całym sezonie, więc przed beniaminkiem znów nie lada wyzwanie. Początek tego meczu o godzinie 18:00.

– Nie możemy długo napawać się tym sukcesem, ponieważ przed nami następne bardzo trudne spotkanie. Wieczorem będziemy celebrować to zwycięstwo, aczkolwiek od następnego ranka w 100-procentach koncentrujemy się na następnym przeciwniku – mówił Christo Nikołow. Faktycznie, trudno nie zgodzić się z Bułgarem. Stalówkę w środę czeka  walka o zwycięstwo znów aż do utraty sił. Tym razem w Toruniu.

Twarde Pierniki wygrały w tym sezonie siedem na dziewięć rozegranych meczów u siebie. Jeżeli dołożymy do tego także siedem zwycięstw na obcym parkiecie, otrzymamy nieprzeciętny bilans 14-5. Właśnie takim może się pochwalić Polski Cukier, który w środę będzie przeciwnikiem BM Slam Stal.

Wracając do pierwszego starcia obu ekip, podopieczni Jacka Winnickiego triumfowali 75:64. Wynik może wskazywać, iż Twarde Pierniki bez większych problemów pokonały beniaminka, lecz na początku czwartej kwarty to Stalówka prowadziła nawet 52:48. Ostrowianom zabrakło wówczas koncentracji w końcówce meczu i Alexisa Wangmene, który pauzował z powodu zawieszenia nałożonego przez ligę.

Tamtego wieczoru rozgrywający, Danny Gibson zdobył 21 punktów. Bezpośredni przeciwnik lidera Polskiego Cukru Toruń, Curtis Millage miał tylko sześć oczek. 34-letni rozgrywający, którego można określić mianem motoru napędowego BM Slam Stal, tym razem musi spisać się zdecydowanie lepiej. W ostatnim ligowym występie Millage zaaplikował Rosie Radom 16 punktów i na jego równie solidny występ, sympatycy żółto-niebieskich liczą w Toruniu. Co ciekawe, obu panów w klasyfikacji najlepszych strzelców dzieli tylko 0,1 oczka. Zawodnik Stalówki zdobywa średnio 18,1 punktu, Gibson 18,2.

Priorytetem ostrowian będzie także zatrzymanie poczynań Łukasza Wiśniewskiego, Michała Michalaka czy Markeitha Cummingsa. W ostatnich spotkaniach wyśmienicie spisuje się ponadto silny skrzydłowy, Maksym Kornijenko. Ukrainiec dwa razy z rzędu zapisał na swoim koncie 22 oczka. W środę uprzykrzyć życie postara mu się doświadczony Bułgar, Christo Nikołow.

Twarde Pierniki triumfowały w trzech ostatnich spotkaniach, pokonując odpowiednio PGE Turów Zgorzelec, MKS Dąbrowę Górniczą oraz Asseco Gdynia. BM Slam Stal wygrała cztery spośród sześciu rozegranych meczów w terminie od 27 grudnia do 30 stycznia. Początek środowego, ciekawie zapowiadającego się widowiska o godzinie 18:00. Transmisja na stronie Emocje.tv. Zapraszamy także na naszego klubowego Twittera. Tam będziemy przeprowadzali dla Państwa relację tekstową live, prosto z Torunia.