kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Nieudana pogoń BM Slam Stal w Toruniu
03.02.2016

Polski Cukier Toruń szybko odskoczył BM Slam Stal, zanotował serię 12-0 i doprowadził do wyniku 27:8. Dało im to duży komfort. Ostrowianie zniwelowali dzielący dystans do zaledwie trzech punktów w końcówce spotkania, ale podopieczni Jacka Winnickiego zachowali więcej zimnej krwi i triumfowali na własnym parkiecie 78:69. Dla żółto-niebieskich, to siódma porażka w meczach na wyjeździe, a dziesiąta w sezonie.

Twarde Pierniki rozpoczęły od złego podania, piłkę przechwycił Adrian Suliński i Łukasz Wiśniewski musiał ratować sytuację faulem. Technicznym. Goście popełniali straty także w trzech następnych posiadaniach, aczkolwiek BM Slam Stal pudłowała rzuty i nie zdołała wypracować sobie w tym czasie kilku punktów zapasu.

Michał Michalak efektownym zagraniem przełamał niemoc Polskiego Cukru, a w sukurs poszedł mu Danny Gibson. Amerykanin trafił dwa rzuty zza łuku i zrobiło się 9:2 dla podopiecznych Jacka Winnickiego. Twarde Pierniki prezentowały konsekwentny, zespołowy basket, a to zaowocowało doprowadzeniem nawet do wyniku 27:8! Michalak zdobył osiem oczek, Wiśniewski siedem. Tak zakończyła się pierwsza kwarta. Nie mogło być gorzej.

I nie było. W międzyczasie na parkiet wszedł Piotr Niedźwiedzki, dla którego był to oficjalny debiut w barwach BM Slam Stal. Bardzo udany, trzeba podkreślić. Środkowy zdobył siedem punktów z rzędu, a Stalówka odzyskała nadzieje, 15:27. Tę pogłębił jeszcze Curtis Millage i dobra gra w defensywie! 34-latek trafił z faulem rywala, a Marcin Sroka dorzucił rzut zza linii 6 metrów i 75 centymetrów. Goście zanotowali serię 12-0. Wówczas zrobiło się ciekawie, zrobiło się 27:32.

Ostatecznie w końcówce pierwszej połowy lepiej spisywali się gospodarze i to oni prowadzili 43:32. Podopieczni Zorana Sretenovica trafili do przerwy tylko 37-procent oddanych rzutów z gry. Twarde Pierniki zaaplikowały dziewięć rzutów za trzy punkty i to miało zapewnić im zwycięstwo.

W drugiej połowie oba zespoły grały bardzo wyrównanie, to też wynik długo nie zmieniał się w znaczący sposób. Odblokował się Christo Nikołow, który do tego czasu nie oddał żadnego celnego rzutu. Ostrowianom odrobienie dystansu uniemożliwiał świetnie dysponowany Gibson. Lider Twardych Pierników w pewnym momencie zdobył osiem oczek z rzędu, a Polski Cukier prowadził 58:44.

W ostatnich dziesięciu minutach żółto-niebiescy rzucili wszystko na szale, aby odrobić straty. Twarde Pierniki miały 14 punktów zaliczki, ale ta w pewnym momencie stopniała nawet do trzech oczek! Kluczowe rzuty trafiali Nikołow i Millage. BM Slam Stal zanotowała serial 10-0 i wyrównanie stanu spotkania, było dosłownie o krok. Zrobiło się nawet 67:70, ale od tego momentu Twarde Pierniki zdobyły osiem punktów, Stalówka tylko dwa.

—> Galeria <—

– To była nasza najlepsza pierwsza kwarta w tym sezonie. Rozpoczęliśmy od czterech strat, ale to, co zrobiliśmy następnie, było bardzo dobre – podsumował szkoleniowiec Polskiego Cukru, Jacek Winnicki. Dla torunian, to 15. zwycięstwo w sezonie 2015/2016, a czwarte z rzędu. W środę przewodził im Danny Gibson, który zapisał na swoim koncie 25 punktów. Michał Michalak uzbierał 14 oczek, osiem zbiórek i sześć asyst.

– Dla nas był to bardzo ważny mecz, ponieważ chcieliśmy udowodnić, iż zwycięstwo z Rosą Radom nie było tylko przypadkiem. Oczywiście, Twarde Pierniki to świetna drużyna, która ma w swoich szeregach wielu dobrych, posiadających duże umiejętności zawodników. Ciężko było się im przeciwstawić, tym bardziej w Toruniu – podsumował opiekun BM Slam Stal, Zoran Sretenović. Dla żółto-niebieskich, 20 punktów zdobył Curtis Millage. Rozgrywający miał także sześć asyst. Christo Nikołow dorzucił 12 oczek, pięć zbiórek i cztery kluczowe podania.

Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:69 (27:8, 16:24, 19:16, 16:21)

Polski Cukier: Gibson 25, Michalak 14, Wiśniewski 12, Sulima 10, Cummings 5, Kornijenko 5, Milosević 4, Bochno 3, Michalski 0, Perka 0

BM Slam Stal: Millage 20, Nikołow 12, Sroka 10, Niedźwiedzki 7, Suliński 7, Delaney 6, Ochońko 5, Wangmene 2, Zębski 0.

Autor: Patryk Pankowiak