Aktualności

Wreszcie w roli gospodarza! BM Slam Stal kontra MKS
26.02.2016

Minął blisko miesiąc od ostatniego meczu drużyny BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski u siebie. Stalówka wraca do hali Arena Kalisz w pełni zmobilizowana, aby drugi raz w sezonie pokonać zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Tam podopieczni Zorana Sretenovica wygrali 7 na 10 rozegranych spotkań. Czy w niedzielę będzie można dopisać im ósmy triumf?! Początek o godzinie 20:00.

 • Kluczowym aspektem niedzielnego meczu może okazać się dyspozycja gorzej spisującego się w ostatnich spotkaniach Alexisa Wangmene. Bezpośrednim przeciwnikiem podstawowego środkowego BM Slam Stal będzie jeden z liderów dąbrowian, Eric Williams.
 • Marcin Dymała w tym sezonie zadebiutował już w barwach drużyny BM Slam Stal, ale przed własnymi kibicami po raz pierwszy wystąpi właśnie w niedzielę. 26-latek przeniósł się do Ostrowa Wielkopolskiego, opuszczając AZS Koszalin. Stalówka ostatnio przegrała w Zgorzelcu 79:90, a debiutujący Dymała spędził na parkiecie cztery minuty.
 • MKS walczy o awans do fazy play-off. Zwycięstwo w Kaliszu mocno by ich do tego celu przybliżyło. Tak samo ważny sukces może odnieść także Stalówka. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli.
 • Krajowi liderzy dąbrowian, to Jakub Dłoniak czy Piotr Pamuła. Kluczowi Polacy w talii Zorana Sretenovica, to natomiast Marcin Sroka i kapitan żółto-niebieskich, Tomasz Ochońko.
 • W trakcie sezonu trenerem zespołu MKS Dąbrowa Górnicza został Drażen Anzulović, który sprowadził do klubu swoich rodaków: Drago Pasalicia oraz Dominika Mavrę. Ci okazali się świetnym uzupełnieniem składu. Anzulović zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Wieczorka.
 • BM Slam Stal wygrała tylko dwa mecze na obcym terenie. W Lublinie i właśnie w Dąbrowie Górniczej. Tam żółto-niebiescy pokonali MKS 73:66. Czy w niedzielę udowodnią swoją wyższość nad rywalem?
 • Sam Dower w pierwszym meczu przeciwko Stalówce zdobył 17 punktów i był najlepszym strzelcem dąbrowian. Tym razem, najprawdopodobniej szkoleniowiec Drażen Anzulović nie będzie mógł desygnować go do gry. Mierzący 206 centymetrów Amerykanin przeszedł zabieg kolana i potrzebuje trochę czasu, aby wrócić do gry. Podkoszowy notuje w tym sezonie średnio na mecz 13,2 punktu i 6,0 zbiórki.
 • Ozdobą spotkania może być pojedynek doświadczonych rozgrywających, Curtisa Millage’a i Rashauna Broadusa. Ten pierwszy ze średnią 18,3 punktu jest obecnie trzecim najlepszym strzelcem Tauron Basket Ligi, a Broadus notuje przeciętnie na mecz solidne 15,8 punktu, 3,4 zbiórki i 4,2 asysty.
 • Beniaminek TBL, drużyna BM Slam Stal dotychczas dwukrotnie gościła na sportowych kanałach Polsatu. W niedzielę stanie się to po raz trzeci. Transmisja od godziny 19:50 w Polsacie Sport News.
 • Dla żółto-niebieskich będzie to pierwszy mecz w roli gospodarza od blisko miesiąca (ostatni 30.01.2016 vs. Rosa Radom).
 • Stalówka w hali Arena Kalisz wygrała 7 na 10 rozegranych meczów.
 • Alexis Wangmene zadebiutował w barwach BM Slam Stal w meczu z PGE Turowem, ale to podczas spotkania w Dąbrowie Górniczej pokazał cały swój kunszt. Kameruńczyk zanotował wówczas 10 punktów, siedem zbiórek i miał aż osiem bloków. Cały czas jest to rekord sezonu. Alexis dzierży go wspólnie ze środkowym Siarki Tarnobrzeg, Zachem Robbinsem.
 • MKS w siedmiu ostatnich meczach, dwukrotnie triumfował. Ich wyższość musieli uznać Trefl Sopot i Start Lublin. Ostatni mecz dąbrowianie rozgrywali w ramach Pucharu Polski, którego byli gospodarzami. Tam zostali wyeliminowani przez Energę Czarnych Słupsk.

Gdzie obejrzeć?

 • Polsat Sport News, na żywo, niedziela, 19:50
  Emocje.tv, na żywo, niedziela, 20:00, koszt 4,90 PLN
  TV Proart, retransmisja, wtorek, 20:50

Bilety —> Cennik