Aktualności

Pościg w Starogardzie Gdańskim. BM Slam Stal przegrała o włos
26.03.2016

BM Slam Stal była o włos, aby pokonać Polpharmę w Starogardzie Gdańskim. Losy meczu w swoich rękach miał Curtis Millage, ale leworęczny Amerykanin goniony przez czas i naciskany przez zawodników Farmaceutów nie zdołał oddać skutecznego rzutu. Drużyna prowadzona przez Mindaugasa Budzinauskasa triumfowała 80:79 i zrewanżowała się Stalówce. 

Gdyby nie trzecia, wysoko przegrana kwarta, BM Slam Stal byłaby w zupełnie innym położeniu. Ostrowianie przegrali ten fragment 15:26, a Polpharma Starogard Gdański w pewnym momencie zbudowała nawet 14 punktów zapasu. Było dokładnie 70:56. Wtedy też podopieczni Zorana Sretenovica rozpoczęli pościg.

Christo Nikołow dwukrotnie trafił zza łuku, Tomasz Ochońko oraz Curtis Millage wykorzystywali rzuty wolne, a Deshawn Delaney popisał się efektowną dobitką. W newralgicznym momencie szalenie przydatny na parkiecie okazał się Wojciech Żurawski. Środkowy dostarczył Stalówce pięć punktów z rzędu i od stanu 78:70 dla Farmaceutów, zrobiło się tylko 78:75.

Świetnie dysponowany tego dnia Uros Mirković odpowiedział skutecznym zagraniem, ale w końcówce znów przypomnieli o sobie Millage i Żurawski. Ostrowianie przegrywali 79:80, a na zegarze pozostawało 30 sekund. Posiadanie miała Polpharma, a ciężar na swoje barki wziął wówczas Marcin Flieger. Rozgrywający długo wyczekiwał, kradł sekundy, aż w końcu ruszył do pomalowanej strefy. Tam spotkał na swojej drodze Christo Nikołowa, który zablokował rzut zawodnika Farmaceutów. Piłka trafiła w ręce Curtisa Millage’a, a ten błyskawicznie popędził w stronę kosza przeciwników.

Leworęczny Amerykanin zatrzymał się w okolicach linii rzutów wolnych, wyszedł w górę, ale ostatecznie jego próba nie doszła celu i Stalówka przegrała dosłownie o włos. 34-latek w całym spotkaniu zapisał na swoim koncie 15 punktów, a 18 oczek i sześć zbiórek miał Bułgar Nikołow. Deshawn Delaney dodał siedem punktów oraz zebrał 10 piłek, a tyle samo punktów mieli też Marcin Sroka i bardzo dobrze grający Wojciech Żurawski.

Warto dodać, iż Stalówka wygrała w sobotę walkę pod tablicami w stosunku 39-30. Trafiła też 52-procent rzutów za dwa i 39-procent za trzy. Gospodarze popełnili tylko sześć strat – beniaminek 15. Dla ostrowian to dziewiąta porażka na obcym terenie, a czternasta w sezonie.

—> Galeria <—

Polpharmę do ósmego zwycięstwa w rozgrywkach i rewanżu nad BM Slam Stal poprowadził podkoszowy, Uros Mirković. Serb zaaplikował Stalówce aż 27 oczek, wykorzystując 12 na 22 oddane próby z gry. Tylko dziewięć punktów (średnio 17,4) zdobył trzeci strzelec Tauron Basket Ligi, Michael Hicks.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski następne ligowe spotkania rozegra tym razem u siebie, odpowiednio we wtorek, 29 marca i piątek, 1 kwietnia. Ich rywalami będą AZS Koszalin i Energa Czarni Słupsk.

Polpharma Starogard Gdański – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:79 (25:21, 14:17, 26:15, 15:26)

Polpharma: Mirković 27, Diduszko 15, Flieger 14, Hicks 9, Długosz 7, Paliukenas 6, Dee 2, Grujić 0, Szymański 0.

BM Slam Stal: Nikołow 18, Millage 15, Sroka 7, Żurawski 7, Delaney 7, Ochońko 6, Wangmene 6, Kaczmarzyk 5, Suliński 4, Niedźwiedzki 2, Zębski 2.