Aktualności

BM Slam Stal – AZS Koszalin. Będzie rewanż?
28.03.2016

BM Slam Stal we wtorek postara się wrócić na właściwe tory, pokonując na własnym parkiecie AZS Koszalin. Akademicy w pierwszym spotkaniu obu ekip nieznacznie pokonali żółto-niebieskich, a więc i tym razem można spodziewać się niezapomnianych wrażeń. Początek meczu o godzinie 19:00 w hali Arena Kalisz.

  • Akademicy  w I rundzie sezonu pokonali BM Slam Stal 67:65, a losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Od tamtego czasu AZS mocno się zmienił. Drużynę opuścili Chaisson Allen, Devon Austin, a w międzyczasie przyszedł i odszedł także Ra’Shad James. W Koszalinie nie grają już również Ty Walker oraz Patrik Auda. Ten ostatni w marcu przeniósł się do ligi hiszpańskiej. Sternicy koszalińskiego klubu w zamian zakontraktowali Camerona Gilddona czy Adama Pechacka. Okazało się to trafne posunięcie.
  • W trakcie sezonu doszło również do zmiany pierwszego trenera. Schedę po Davidzie Dedku przejął niespełna 25-letni Kamil Sadowski, najmłodszy trener w historii rozgrywek. Pod jego dowodzeniem AZS odniósł już pierwszy triumf. – Marzenia się spełniają. Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze zwycięstwo w tym sezonie – mówił Sadowski.
  • Akademicy przegrali cztery na pięć ostatnio rozegranych meczów, ale w ubiegłą sobotę przełamali serię porażek, pokonując nadspodziewanie łatwo Asseco Gdynia. W tym spotkaniu świetnie prezentowali się właśnie podkoszowy Gilddon (20 punktów), Pechacek (15 punktów) czy kapitan drużyny, Artur Mielczarek (22 punkty). Stalówka musi uważać także na młodych, Mikołaja Witlińskiego, Marcina Nowakowskiego i Igora Wadowskiego. Grę AZS prowadzi Amerykanin, A.J. Walton. Trener Sadowski może również liczyć na doświadczenie 28-letniego Szymona Łukasiaka oraz 30-letniego Piotra Dąbrowskiego.
  • Stalówka na własnym parkiecie wygrała 8 na 12 rozegrane spotkania. Halę Arena Kalisz na tarczy opuszczał MKS Dąbrowa Górnicza. Serię pięciu zwycięstw u siebie przerwały dopiero King Wilki Morskie Szczecin, a było to dokładnie 20 marca.
  • Marcin Dymała, który obecnie gra dla drużyny BM Slam Stal, sezon 2015/2016 rozpoczynał w Koszalinie. Tam zagrał w 11 spotkaniach, spędzał na parkiecie średnio niewiele ponad dziewięć minut i zdobył łącznie 16 punktów, 13 zbiórek i 11 asyst.
  • BM Slam Stal przegrała trzy ostatnie spotkania (WKS Śląsk Wrocław, King Wilki Morskie Szczecin, Polpharma Starogard Gdański) i we wtorek powalczy o to, aby przełamać złą passę. Stalówka na pewno nie stoi na straconej pozycji. Co więcej, obu drużynom będzie zależeć na sukcesie. Można się więc spodziewać naprawdę dużych emocji.

Bilety
Możliwość kupna biletów we wtorek w biurze klubu (9:00-15:00), mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego, a także od godziny 17:00 w kasach hali Arena Kalisz.