Aktualności

Ułożyć puzzle, pokonać wzmocniony Trefl Sopot
16.04.2016

Trefl chce godnie pożegnać się ze swoimi kibicami w ostatnim meczu sezonu w Hali 100-lecia Sopotu, BM Slam Stali przyświeca inny cel – przełamanie, trwającej od 15 listopada 2015 roku, niemocy. Żadnej z drużyn nie powinno zabraknąć motywacji, a więc przed nami ciekawe spotkanie. Stalówka ułoży układankę i pokona wzmocnionych rywali? Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:00.

Sopocianie w marcu pozyskali nowego zawodnika, który świetnie zastąpił byłego lidera zespołu, Tyreeka Durena. -Nasz nowy nabytek to rozgrywający, który swój niski wzrost rekompensuje szybkością i solidnymi umiejętnościami strzeleckimi. Liczymy, że wniesie do drużyny to, czego nam często brakowało w dotychczasowych występach. Mam tu na myśli wyprowadzanie szybkiego ataku, lepszą organizację gry i pewny rzut z dystansu – komentował trener Trefla, Zoran Martić. Transfer Anthony’ego Irelanda okazał się strzałem w dziesiątkę.

24-latek w pięciu meczach zdobywał średnio 15,6 punktu 4,0 zbiórki oraz 3,0 asysty i od razu został pierwszym strzelcem sopocian. Jego zatrzymanie będzie należeć do naszych priorytetów. To zadanie dla starszego o dziesięć lat Curtisa Millage’a, dobrego obrońcy Mateusza Zębskiego czy równie szybkiego co Ireland, Tomasza Ochońko. Warto dodać, iż zawodnik Trefla mierzy tylko 175 centymetrów.

Trener Martić może liczyć także na Polaków, Piotra Śmigielskiego, Michała Kolendę czy młodego Grzegorza Kulkę. Są też Marcin Dutkiewicz, Paweł Dzierżak oraz koszykarz rodem z Bośni i Hercegowiny, Josip Bilinovac. Ciekawie zapowiada się bezpośrednie starcie dwóch centrów, Atera Majoka i Alexisa Wangmene. Ten pierwszy urodził się w Sudanie, posiada także obywatelstwo australijskie. 2012 roku próbował dostać się do NBA, grając dla Los Angeles Lakers w Lidze Letniej. W Tauron Basket Lidze notuje solidne 10,1 punktu, 7,3 zbiórki i 1,8 bloku.

Trefl ma bilans 7-23, a sześć zwycięstw zanotował właśnie w Hali 100-lecia Sopotu. Ostatnio u siebie pokonał nawet Anwil Włocławek (66:64). Wcześniej, bo pierwszego kwietnia sopocianie przerwali serię pięciu porażek, pokonując Start Lublin. W ostatniej kolejce Stalówka musiała uznać wyższość Stelmetu BC Zielona Góra, natomiast Trefl nie dotrzymał kroku Rosie Radom.

Pierwszy mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem Stalówki (70:64) i ostrowscy kibice liczą na podobne rozstrzygnięcie tego rozgrywanego w najbliższą niedzielę. Dla beniaminka byłoby to pierwsze zwycięstwo w meczu na wyjeździe od bardzo, bardzo dawna (15 listopada 2015 roku). Najwyższa pora na przełamanie. Będzie o to niezwykle trudno, gdyż Trefl od pozyskanie Irelanda prezentuje się o wiele lepiej. BM Slam Stal mimo wszystko na pewno nie stoi na straconej pozycji. Co więcej, może być to spotkanie bardzo ciekawe, a zarazem atrakcyjne dla oka. Początek o godzinie 17:00. Transmisja na stronie emocje.tv