Trefl zdecydowanie lepszy, 19. porażka w sezonie
17.04.2016

Klątwa nieodczarowana. To nie był dobry występ żółto-niebieskich. Stalówka pozwoliła Treflowi Sopot na zbyt wiele i w konsekwencji przegrała w Hali 100-lecia różnicą 18 punktów, 60:78. Podopieczni Zorana Martica godnie pożegnali się ze swoimi kibicami i zrewanżowali się ostrowianom za porażkę w pierwszym meczu obu ekip. Nam po raz kolejny nie udało się zdobyć terenu rywala.

Niestety, 13. na wyjeździe i 19. w sezonie porażka stała się faktem. Trefl Sopot prowadzony przez duet Anthony Ireland – Piotr Śmigielski szybko wypracował sobie zaliczkę i prowadząc od początku do końca spotkania, triumfował 78:60. Gospodarze rozpoczęli od serii 7-0, a następnie prowadzili także 27:12. Do przerwy trafili 7 na 12 oddanych rzutów zza łuku – 3/3 miał Ireland, a 2/2 Śmigielski. Wynik brzmiał 48:27.

Stalówce udało się zniwelować straty maksymalnie do dziesięciu punktów. Trzecia, wygrana przez nich kwarta 16:5 mogła dać impuls do ataku. Sopocianie mieli problemy w ofensywie, a dla żółto-niebieskich punktowali wówczas Christo Nikołow, Curtis Millage, Alexis Wangmene i Tomasz Ochońko. Krótka przerwa wystarczyła jednak sopocianom, aby się pozbierać. Trener Zoran Martić wybudził swoich podopiecznych, a ci przez pierwszą minutę i 10 sekund czwartej odsłony zdobyli dokładnie tyle samo oczek, co przez 10 minut poprzedniej kwarty. Ta partia zaczęła się od serii 10-0 w wykonaniu Trefla i drużyna BM Slam Stal nie była już w stanie odwrócić losów spotkania.

Dla nas 18 punktów wywalczył Curtis Millage. Amerykanin miał też eval 15 i wymusił osiem przewinień. Tomasz Ochońko zapisał na swoim koncie 12 oczek, a Christo Nikołow dodał 11 punktów. Co miało duże znaczenie, Stalówka zebrała tylko 24 piłki, a Trefl zanotował 40 zbiórek – osiem filigranowy Ireland, siedem Śmigielski. W ekipie beniaminka sześć zdobył Mateusz Zębski. Zaważyła też słaba skuteczność – tylko 3 na 17 zza łuku i 19 na 33 rzuty wolne. Marcin Dymała nie pojechał do Sopotu przez problemy zdrowotne, konkretnie zatrucie pokarmowe.

Stalówce do końca sezonu zostały dwa mecze. W czwartek, 21 kwietnia naszym rywalem będzie Stelmet BC Zielona Góra, a w niedzielę, 24 kwietnia Polfarmex Kutno. W tabeli spadliśmy na 13. lokatę, kosztem Polpharmy Starogard Gdański.

Trefl Sopot – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17)

Trefl: Ireland 25, Śmigielski 21, Bilinovac 8, Majok 6, Kolenda 5, Kulka 4, Dutkiewicz 3, Dzierżak 2, Stefański 2, Motylewski 2, Stefanik

BM Slam Stal: Millage 18, Ochońko 12, Nikołow 11, Wangmene 8, Delaney 4, Suliński 4, Żurawski 1, Zębski 1, Niedźwiedzki 1, Sroka 0, Kaczmarzyk 0.

Autor: Patryk Pankowiak