Aktualności

Jeszcze raz Stelmet BC. Tym razem w Twierdzy CRS
20.04.2016

Przed BM Slam Stal ostatni mecz w sezonie na terenie rywala. W czwartek, 21 kwietnia beniaminek wybiera się do Zielonej Góry, aby tam zmierzyć się ze Stelmetem BC, obecnym mistrzem Polski. Twierdzy CRS nie udało się zdobyć nikomu od… 11 czerwca 2014 roku. Zielonogórzanie wygrali u siebie 37 meczów z rzędu. Początek tego przeciwko Stalówce o godzinie 19:00. Czy żółto-niebieskim uda się dokonać niemożliwego? 

Stelmet BC od 10 do 19 kwietnia rozegrał aż cztery mecze! Wygrał wszystkie, pokonując też nas w Arenie Kalisz. Przedostatnim punktem maratonu podopiecznych Saso Filipovskiego będzie druga potyczka przeciwko żółto-niebieskim. Termin tego spotkania był dwukrotnie przekładany, aż ostatecznie ustalono, iż odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 19:00. Stalówka w swoim ostatnim występie poległa w Sopocie, Stelmet BC pokonał Asseco Gdynia.

Ciężko znaleźć aspekt, który w czwartek będzie przemawiał za naszym zespołem. Liczyć będzie się przede wszystkich zaangażowania i wola walki. Tego nie zabrakło nam w pierwszym, choć przegranym (58:70) spotkaniu obu drużyn. Warto podkreślić, iż zielonogórzanie nie przegrali w Twierdzy CRS od 11 czerwca 2014 roku, notując aż 37 triumfów z rzędu. Zwycięstwo na terenie mistrzów Polski byłoby więc niezwykłym wyczynem. Wierzyć trzeba zawsze.

Świetna pierwsza część rozgrywek i gorsza druga. Tak można podsumować wyniki żółto-niebieskich. W ostatnim czasie przegraliśmy osiem na dziewięć rozegranych meczów, pokonując tylko u siebie Energę Czarnych Słupsk. Przed Stalówką dwa ostatnie występy w tym sezonie. W czwartek na rozkładzie Stelmet BC, a w niedzielę, 24 kwietnia Polfarmex Kutno. Triumf w jednym z tych meczów na pewno mógłby ucieszyć. Zakończylibyśmy sezon w roli beniaminka pozytywnym akcentem.