Sezon zakończony pozytywnym akcentem
25.04.2016

Drużyna BM Slam Stal Ostrów Wielkopolskim w roli beniaminka zanotowała bilans 12-20 i uplasowała się na 13. lokacie. Zakończyliśmy sezon pozytywnym akcentem, pokonując na własnym parkiecie Polfarmex Kutno. O losach tego spotkania zadecydowały końcowe fragmenty. My od stanu 71:75 przeprowadziliśmy serię 8-0 i triumfowaliśmy 79:75. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i doping! Dla Was warto robić koszykówkę.

Właśnie w ten sposób mieliśmy zamiar zakończyć ten sezon! W niedzielnym spektaklu było wszystko, co lubimy najbardziej. Efektowne zagrania, emocjonująca końcówka i przede wszystkim triumf żółto-niebieskich. A rozpoczęło się od naszego prowadzenia. W pewnym momencie było nawet 26:13. Goście szybko odrabiali jednak straty, wrzucili wyższy bieg i do przerwy prowadzili 44:42. To zwiastowało ciekawą drugą połowę.

Tam wynik przez większość czasu oscylował w granicach remisu. Gospodarze wyszli na prowadzenie 67:60, Farmaceuci znów zniwelowali deficyt i dwie minuty przed końcem przewodzili 75:71. Od tamtego momentu, celnego rzutu zza łuku Bartłomieja Wołoszyna, Polfarmex nie zdołał zdobyć już punktów. Zakończyliśmy sezon 2015/2016 serią 8-0, wygrywając 79:75. Trafiali wówczas Mateusz Zębski oraz Curtis Millage.

W ostatnim spotkaniu aż sześciu reprezentantów naszego zespołu zdobyło 10 lub więcej punktów. Curtis Millage miał ich 15, do czego dołożył cztery zbiórki i cztery asysty. Alexis Wangmene prezentował świetne zagrania w ofensywie, który przyniosły mu 18 oczek. Kameruńczyk zdobył je, trafiając 8 na 11 oddanych rzutów za dwa, a ponadto zebrał osiem piłek. To wszystko w 21 minut. Christo Nikołow dorzucił 16 punktów, a Marcin Sroka 11. Mateusz Zębski zapisał na swoim koncie 10 punktów i siedem zbiórek.

Co warte podkreślenia, trafiliśmy połowę oddanych rzutów zza łuku (8/16). Wszystkie cztery wykonane przez siebie próby umieścił w koszu Nikołow, a Marcin Sroka dołożył trzy celne rzuty na sześć oddanych. To znacząco przełożyło się na wynik.

Polfarmex Kutno zakończył sezon na 7. miejscu i w I rundzie fazy play-off zmierzy się z Rosą Radom. My finalnie uplasowaliśmy się na 13. lokacie.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polfarmex Kutno 79:75 (26:20, 16:24, 15:12, 22:19)

BM Slam Stal: Wangmene 18, Nikołow 16, Millage 15, Sroka 11, Zębski 10, Ochońko 6, Delaney 2, Żurawski 1, Kaczmarzyk 0, Niedźwiedzki 0, Suliński 0.

Polfarmex: Zyskowski 16, Fraser 12, Wołoszyn 12, Parker 9, Gabiński 7, Faber 7, Grochowski 5, Bartosz 4, Malczyk 3.

Autor: Patryk Pankowiak