Aktualności

Praca, praca i jeszcze raz praca
15.05.2016

Pracujemy intensywnie każdego dnia, nawet w niedzielę. Nowy sezon, kolejne wyzwania. Dlatego trzeba dbać o absolutnie wszystkie szczegóły. Dziś w naszym klubie prezesi, Paweł Matuszewski i Marcin Napierała spotkali się z Andrzejem Derą. Tematem była przyszłość drużyny BM Slam Stal. Plany są ambitne.

Przy okazji spotkania poruszono również temat rozbudowy hali. Jak dotąd, władze KS Stal utrudniają modernizację. Do dziś mimo wielu prób nie udało się osiągnąć porozumienia.

Klub prowadzony przez Krystianę Drozd posiada prawo użytkowania hali sportowej jeszcze przez okres czterech lat. Zarząd BM SLAM poinformował KS Stal o modernizacji, która miałaby trwać około sześć miesięcy. I właśnie o ten okres rozbudowy zaproponowano wydłużenie obowiązującego użytkowania. Ponadto kiedy na Kusocińskiego będą trwać remonty, zapewniono halę zastępczą. Ta pozwoliłaby klubowi KS Stal na kontynuowanie II-ligowych rozgrywek.

Niestety, propozycje BM SLAM zostały odrzucone. KS Stal interesują tylko i wyłącznie pieniądze. Pozostałe rozwiązania zmierzające do modernizacji hali są sukcesywnie odrzucane. Czy aby na pewno wszystkim zależy więc na dobru koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim? Jak widać, nie wszyscy chcą współpracować.

Są jednak alternatywne rozwiązania, o których rozmawialiśmy z Andrzejem Derą. Te pozwolą Stalówce wrócić tam, gdzie jej miejsce, czyli do hali przy ulicy Kusocińskiego. Tak też się stanie!