Aktualności

BM Slam Stal kontra Partizan i CSM CSU Oradea
06.09.2016

Mistrzowie Rumunii, CSM CSU Oradea, utytułowany i uznany w Europie Partizan Belgrad oraz ostrowski klub, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski weźmie udział w VII Memoriale Toniego Alexe’a. Impreza odbywać się będzie w dniach 8-10 września. Przytaczając słowa organizatorów, ma to być najmocniej obsadzona edycja w historii. Takie stwierdzenie to duży zaszczyt.

Stalówka w ubiegłym sezonie zakończyła zmagania na 13. lokacie. Teraz przed rozpoczęciem następnego, ostrowianie mają o wiele większe aspiracje. Celem minimum, który przyświeca żółto-niebieskim, jest gra w fazie play-off. Skład zbudowany przez działaczy klubu oraz trenera, Zorana Sretenovica, ma to zagwarantować. Przed żółto-niebieskimi prestiżowa impreza w Rumunii, gdzie będą mieli okazję sprawdzić się na tle bardzo mocnych europejskich klubów. – Sama możliwość, aby się spotkać z takimi zespołami, to dla nas wyróżnienie i świetne doświadczenie. Będziemy mogli zobaczyć, na jakim poziomie jesteśmy i co możemy jeszcze robić lepiej. Myślę, że ten wyjazd pozytywnie zaowocuje. Mamy szansę się pokazać, zawsze lepiej grać przeciwko mocniejszemu przeciwnikowi – skomentował serbski szkoleniowiec ostrowskiego klubu.

Drużyna z Belgradu to najbardziej utytułowany zespół koszykarski w Serbii po rozpadzie Jugosławii. Trofeów zdobywanych na rodzimych parkietach nie sposób zliczyć. Największym sukcesem w historii Partizanu jest zwycięstwo w prestiżowej Eurolidze w 1992 roku. Do tego trzeba dodać 21 tytułów mistrza Serbii, 13 krajowych pucharów oraz 6 zwycięstw w Lidze Adriatyckiej.

Miniony sezon dla Partizanu zakończył się porażką w wielkim finale w stosunku 1-3 z odwiecznym rywalem zespołem Crveny Zvezdy Belgrad. W nadchodzących rozgrywkach Partizan rywalizować będzie w Lidze Mistrzów, gdzie ich rywalem w grupie F będzie min. drużyna Stelmetu BC Zielona Góra.

Gospodarzem turnieju jest rumuński zespół CSM CSU Oradea. Jest to obecny mistrz tego kraju. W nadchodzącym sezonie na grę w tym klubie zdecydował się już zawodnik Polskiego Cukru Toruń – Sean Denison. Oradea swój zespół opiera na kilku graczach z Serbii, wzmocniony trójką graczy amerykańskich. Naturalnie myśli także o obronie mistrzowskiego statusu.

Harmonogram Memoriału:

Czwartek, CSM CSU Oradea – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, godz. 19:00
Piątek, Partizan Belgrad – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, godz. 19:00