Aktualności

Stalówka zagra trzy mecze w Warce
15.09.2016

Już od piątku w Warce zespół BM Slam Stal rywalizować będzie w dobrze obsadzonym turnieju towarzyskim, organizowanym przez tamtejsze Centrum Sportu i Rekreacji. Obok żółto–niebieskich w imprezie udział wezmą trzy inne zespoły Tauron Basket Ligi: ROSA Radom, MKS Dąbrowa Górnicza oraz Trefl Sopot.

Dla podopiecznych Zorana Setenovica będzie to kolejny etap przygotowań przed inauguracją sezonu. Do startu zmagań pozostał już niecały miesiąc. Ponadto ostrowianie po ostatniej wizycie w Rumunii będą mogli porównać się z innymi ekstraklasowymi drużynami z naszego kraju. Przypomnijmy, że na ten moment ostrowski zespół rozegrał trzy oficjalne spotkania kontrolne. Ich rywalami odpowiednio byli: Polski Cukier Toruń, CSM CSU Oradea oraz Partizan Belgrad. Każde z tych spotkań zakończyło się porażką drużyny BM Slam Stal, ale w grze żółto-niebieskich widać było znaczący progres, wolę walki. Jedynymi słowy drużyna robi wszystko, aby być w 100-procentach gotowa na 9 października.

Każdy z uczestników turnieju w Warce będzie miał okazję do rozegrania trzech spotkań w ciągu trzech dni. Zwycięzcę wyłoni tabela na zakończenie rozgrywek. Sam turniej jest połączony z międzynarodowym campem sędziowskim Referee.pl, organizowanym przez dobrze znanego polskiego sędziego – Jakuba Zamojskiego.

Harmonogram imprezy:

 • Piątek, 16 września
  godz. 16:00 MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
  godz. 18:30 ROSA Radom – Trefl Sopot
 • Sobota, 17 września
  godz. 17:00 MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot
  godz. 19:30 ROSA Radom – BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
 • Niedziela, 18 września
  godz. 14:00 BM Slam Stal Ostrów Wlkp. – Trefl Sopot
  godz. 16:30 ROSA Radom – MKS Dąbrowa Górnicza