Równy Start, BM Slam Stal lepsza na finiszu
23.09.2016

Podczas gdy w Ostrowie Wielkopolskim działacze pracowali, aby zakontraktować nowego zawodnika, BM Slam Stal świetnie rozpoczęła Memoriał Zdzisława Niedzieli! Podopieczni Zorana Sretenovica pokonali gospodarzy imprezy, TBV Start Lublin 80:70. Co ważne i może napawać optymizmem, trafiliśmy 9 na 22 oddane rzuty zza łuku, a ponadto uzyskaliśmy 69-procent skuteczności w rzutach za dwa punkty.

Walka obu drużyn mogła podobać się kibicom, którzy piątkowego wieczoru licznie odwiedzili halę MOSiR. Wynik meczu przez większość czasu oscylował w granicach remisu. Do przerwy Stalówka prowadziła, lecz tylko 31:30. Kluczowa okazała się czwarta kwarta. Tam ostrowianie zaczęli dominować, szybko odskakując rywalom nawet na różnicę trzynastu oczek. Ostatecznie BM Slam Stal pokonała TBV Start Lublin 80:70, a w sobotę naszym przeciwnikiem w walce o zwycięstwo w Memoriale Zdzisława Niedzieli będzie Miasto Szkła Krosno. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Drużyna prowadzona przez Michała Barana pierwszego dnia rzutem na taśmę okazała się lepsza od Siarki Tarnobrzeg, triumfując 74:72.

Aaron Johnson otarł się o double-double (dziewięć punktów, 12 asyst, trzy przechwyty), Marvin Jefferson wykorzystał 8 na 9 oddanych prób (16 punktów, pięć zbiórek), a Łukasz Majewski trafił wszystkie trzy rzuty zza linii 6 metrów i 75 centymetrów (14 punktów, cztery zbiórki). BM Slam Stal zdobyła spod kosza 44 oczka, a 31 punktów w całym spotkania dostarczyli zmiennicy – dwukrotnie więcej, niż rezerwowi lublinian. Mateusz Zębski przez 20 minut (pięć punktów, cztery zbiórki) zapracował sobie na wskaźnik +14. U gospodarzy solidnie prezentował się podkoszowy, Brandon Peterson. Amerykanin zaaplikował nam 21 punktów, chociaż w końcowym rozrachunku nie okazało się to rozstrzygające. Dobrze było zobaczyć w akcji ostrowianina, a obecnie kapitana Startu, Grzegorza Małeckiego.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:80 (16:15, 14:26, 25:27, 15:22)

Start: Peterson 21, Jankowski 11, Małecki 9, Wiggins 9, Troja 6, Grzeliński 6, Balmazović 4, Dłoniak 4, Łoś 0, Uniłowski 0, Matysek 0.

BM Slam Stal: Jefferson 16, Majewski 14, Tropue 10, Johnson 9, Chanas 8, Koreniuk 8, Ochońko 6, Zębski 5, Nikołow 2, Kaczmarzyk 2.

Autor: Patryk Pankowiak