kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Stalówka walczy w Radomiu!
11.10.2016

Po meczu w Toruniu drużynę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski czeka następny trudny pojedynek. Już w środę rywalem podopiecznych Zorana Sretenovića będzie ROSA Radom. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Zrobimy wszystko, aby napsuć naszym rywalom wiele krwi!

Radomianie w świetnym stylu zainaugurowali nowy sezon. Jeszcze przed samym startem rozgrywek ligowych podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokonali dość niespodziewanie w Superpucharze Polski zespół Stelemtu BC Zielona Góra 81:77, odczarowując Twierdzę CRS. W tamtym meczu katem zielonogórzan był rozgrywający – Tyrone Brazelton, który do dorobku drużyny dołożył 30 punktów. W I kolejce Polskiej Ligi Koszykówki ROSA na wyjeździe wypunktowała beniaminka Miasto Szkła Krosno 97:73. W tym meczu różnice zrobiła pierwsza piątką zespołu, która praktycznie od pierwszej minuty trzymała rękę na pulsie.

Jeśli wymieniać mocne strony naszego najbliższego przeciwnika, to trzeba wspomnieć o wspomnianym Brazeltonie, Gary Bellu, Darnellu Jacksonie. Cała trójka w tym sezonie ma stanowić o sile v-ce mistrzów Polski. Jeżeli dołożymy do tego Roberta Witkę i szalejącego Michała Sokołowskiego, to otrzymujemy bardzo silne zestawienie zawodników pod wodzą cały czas głodnego sukcesów Wojciecha Kamińskiego. Solidnie wygląda także zestawienie zawodników rezerwowych: Jeszke, Bonarek, Zegzuła, Bojanowski i Adams.

BM Slam Stal po nieudanym podboju Torunia nie mieli wiele czasu na wprowadzenie korekt w swojej grze podczas treningów. Drużyna do Radomia udała się już we wtorek, a więc w Ostrowie Wielkopolskim spędziła tylko poniedziałek. Mimo wszystko zrobimy wszystko, aby napsuć faworyzowanym rywalom dużo krwi! Zoran Sretenović doskonale wie, co było przyczyną porażki w niedzielnym meczu. Do poprawy pozostaje gra na tablicach z jednej i drugiej strony. Ponadto grając z takim rywalem jak ROSA trzeba zagrać na wyższym procencie celnych rzutów – W drużynie z Torunia do zbiórki czasami szło dwóch, a nawet trzech graczy do zbiórki. U nas tego brakowało. W dodatku nasz procent z gry nie był rewelacyjny. Na to też trzeba spojrzeć, bo kiedy gramy na niższej skuteczności, to oczywiste że przeciwnik ma ich więcej. Torunianie do przerwy za dużo zbierali po swoich niecelnych rzutach. Do przerwy mieli ich aż siedem – komentował wówczas Szymon Szewczyk. Środowe spotkanie będzie miało wyjątkowy wymiar dla Łukasza Majewskiego, rodowitego radomianina, który w przeszłości reprezentował barwy Rosy. Zapowiada się świetne widowisko.

Autor: Damian Kokot