Aktualności

Tylko zwycięstwo
22.10.2016

Emil Rajković niedawno zameldował się w Ostrowie Wielkopolski, a już w sobotni wieczór przyjdzie mu walczyć o ligowe punkty. Rywalem drużyny BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski na wyjeździe będzie ekipa Siarki Tarnobrzeg. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00!

Co by nie mówić, znaleźliśmy się w trudnym położeniu. Mamy na swoim koncie trzy przegrane mecze. Zorana Sretenovicia zastąpił macedoński szkoleniowiec, Emil Rajković. Zmiana trenera ma pozytywnie wpłynąć na grę zespołu. Nowy sternik BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski nie miał zbyt wiele czasu na zapoznanie się z nowymi podopiecznymi. Mimo to za główny cel stawiamy sobie przywiezienie z Tarnobrzegu dwa punkty, absolutnie nie dopuszczając do siebie innej możliwości.

Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Pyszniaka ma na swoim koncie dwie porażki. Siarka Tarnobrzeg nie stawia sobie wygórowanych celów i mimo, że wszystko w sporcie jest możliwe, to raczej ciężko będzie im celować w górną połowę tabeli. Porażka przed własną publicznością 87:51 z Turowem Zgorzelec oraz na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra w stosunku 94:67 ujmy naszemu przeciwnikowi nie przynoszą. Gra jednych i drugich w tym sezonie aspirować będzie o wyższe cele. Dlatego trudno też wystawić im na ten moment jakąkolwiek ocenę.

Motorem napędowym Siarki Tarnobrzeg jest amerykański rozgrywający, Brandon Brown. Ten gracz dobrze zna już smak gry w Polskiej Lidze Koszykówki. W minionym sezonie bronił on barw Wilków Morskich Szczecin. Start nowego sezonu jest dla niego bardzo przyzwoity, bo znacząco polepszy swoje statystyki (15 pkt. Na mecz oraz 5,5 asyst). Nową twarzą w talii Pyszniaka jest Travis Releford. Rzucający obrońca zastąpił zwolnionego przed sezonem Mike’a Browna. Siła zespołu Siarki Tarnobrzeg ma być walka o każdą piłkę – w każdym meczu. Okazja do odniesienia pierwszego zwycięstwa będzie dla nich idealna. Rywal po trzech porażkach, albo upadnie jeszcze niżej, albo zacznie powstawać z kolan. Kto odniesie pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie? O tym dowiemy się w sobotni wieczór! Na pewno będzie ciekawie. Dla nas to walka o wszystko, musimy odnieść zwycięstwo.

Skład Siarki Tarnobrzeg:
Brandon Brown
Tomasz Fortuna
Krzysztof Jakóbczyk
Kamil Karliński
Marcin Malczyk
Michał Musijowski
Darien Nelson-Henry
Piotr Pandura
Jakub Patoka
Wiktor Rycerz
Alex Welsh
Tomasz Wojdyła