kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Mamy triumf
23.10.2016

Udany debiut na ławce trenerskiej BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski zaliczył Emil Rajković. Macedończyk po kilku dniach pobytu w naszym mieście zdobył pierwsze punkty w nowym sezonie. Zwycięstwo tym bardziej cenne, gdyż pierwsze trzy mecze żółto–niebiescy przegrali. Niech to będzie zwiastun wszystkiego dobrego, co będzie działo się z naszym udziałem w najbliższym czasie.

Ostrowianie do Tarnobrzegu udali się zmobilizowani i w pełni skoncentrowani, aby zainkasować tam dwa ligowe punkty. Cel był jasny. Wykonanie do łatwych nie należało. Emil Rajković nie miał zbyt wiele czasu na wyuczenie nowych schematów. Macedończyk przeprowadził kilka jednostek treningowych, zwracając uwagę tylko na niektóre aspekty. Gra naszego zespołu wymaga jeszcze wiele do poprawy i miejmy nadzieję, że pokonanie Siarki będzie pozytywnym zwiastunem nadchodzącego progresu.

Pierwsze minuty to delikatna przewaga gospodarzy. Gracze Zbigniewa Pyszniaka trafiali rzuty z dystansu. W bardzo szybkim czasie prowadzili 8:0. BM Slam Stal rozpoczęła na mniejszych obrotach, ale zwiększała je systematycznie do upływu meczu. Pierwsza kwarta zakończyła się pięciopunktowym prowadzeniem Siarki. W drugiej kwarcie gra bardziej się wyrównała, a do głosu coraz częściej dochodzić zaczęli przyjezdni. Od tego momentu ekipa z Podkarpacia nie była już w stanie zdobyć więcej, niż czternaście punktów w żadnej z kwart.

Decydująca dla losów niedzielnego spotkania była czwarta odsłona. W niej nasza drużyna grała bardziej spokojną grę, w czym spora zasługa Tomasza Ochońko. Nasz kapitan świetnie rozumiał się na boisku z pozostałymi partnerami, którzy raz za razem wykańczali skutecznie kolejne akacje. Swoją cegiełkę dorzucili też Kamil Chanas, Porter Troupe czy Szymon Szewczyk. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 69:60. Dla ostrowian było to pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie, natomiast dla Siarki Tarnobrzeg trzecia porażka.

Siarka Tarnobrzeg – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 60:69 (20:15, 13:17, 13:16, 14:21)

Siarka: Tomasz Wojdyła 16, Brandon Brown 12, Krzysztof Jakóbczyk 12, Darien Nelson-Henry 10, Jakub Patoka 5, Alex Welsh 3, Marcin Malczyk 2, Michał Musijowski 0, Piotr Pandura 0.

BM Slam Stal: Porter Troupe 14, Tomasz Ochońko 13, Christo Nikołow 12, Szymon Szewczyk 10, Kamil Chanas 9, Aaron Johnson 4, Marvin Jefferson 4, Władysław Koreniuk 3, Adam Kaczmarzyk 0, Łukasz Majewski 0.

Autor: Patryk Pankowiak