Aktualności

Do trzech razy sztuka
11.11.2016

Trzecie spotkanie w tym sezonie przed własnymi kibicami w najbliższą sobotę rozegra drużyna BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Tym razem naszym rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 12:40. Gramy o pierwsze zwycięstwo u siebie!

Mecz z zespołem z Dąbrowy Górniczej zapowiada się bardzo ciekawie, bo w hali Gimnazjum nr 1 spotkają się dwa zespoły, będące w zupełnie innych nastrojach. Do żółto-niebieskich, prowadzonych przez Emila Rajkovicia doszły nowe postacie i trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała ich gra w niedzielnym pojedynku. Przed ostrowską publicznością zadebiutuje dwójka nowych graczy: Robert Tomaszek oraz Shawn King. Dla tego drugiego będzie to pierwszy kontakt z polskim basketem. Dwie porażki na własnym parkiecie w dwóch możliwych podejściach powodują, że teraz czas na rehabilitację przed swoimi fanami. Gramy o pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie!

Nasz najbliższy rywal na ten moment może się pochwalić bilansem czterech zwycięstw, przy dwóch porażkach. Trzeba jednak zaznaczyć, że na sześć rozegranych pojedynków, aż pięć rozgrywali oni we własnej hali. Jedyny pojedynek wyjazdowy podopieczni Drazena Anzulovicia rozegrali w Zgorzelcu, gdzie przegrali z tamtejszym PGE Turowem 94:70. Mimo wszystko gracze MKS-u pozostają w dobrych humorach, ponieważ w ostatniej kolejce pokonali oni na własnym parkiecie 83:77 aktualnego mistrza Polski – Stelmet BC Zielona Góra.

Kluczowe role w tym zespole rozgrywają gracze amerykańscy. Najskuteczniejszym graczem jest rozgrywający Kerron Johnson (14,2 pkt. na mecz oraz średnio prawie 4 asysty). Pod koszem natomiast bryluje Jeremiah Wilson wspierany przez ukraińskiego gracza – Witalija Kowalenko. Dopiero jeden rozegrany mecz na swoim koncie ma Roderick Trice, który na polskich parkietach przez dwa sezony reprezentował Czarnych Słupsk oraz przez jeden rok WKS Śląsk Wrocław. Ostrowskim akcentem w tej ekipie jest osoba Jakuba Parzeńskiego, syna legendarnego gracza Stalówki – Dariusza Parzeńskiego. Młody środkowy we wszystkich meczach swojej drużyny wychodził w pierwszej piątce. Co ciekawe Anzulović pozostaje wierny swojemu wyborowi z inauguracyjnego pojedynku i we wszystkich sześciu spotkaniach wystawiał do gry taką samą pierwsza piątkę.

MKS Dabrowa Górnicza:
Dawid Boryka
Kendall Gray
Kerron Johnson
Witalij Kowalenko
Maciej Kucharek
Piotr Pamuła
Jakub Parzeński
Marcin Piechowicz
Patryk Piszczatowski
Przemysław Szymański
Roderick Trice
Patryk Wieczorek
Jeremiah Wilson
Bartłomiej Wołoszyn