Porażka w Krośnie
20.11.2016

Przegrywamy w Krośnie na własne życzenie. Tak można podsumować sobotnie spotkanie, które rozegraliśmy w hali MOSiR. Jeszcze niewiele ponad półtorej minuty przed końcem prowadziliśmy 71:64, aby ostatecznie polec 73:79. O wyniku meczu rozstrzygnęła dogrywka.

Na początku meczu bardzo dobrze radził sobie Chris Czerapowicz – po jego dwóch trójkach gospodarze prowadzili 8:5. Później jednak nie do zatrzymania był Shawn King i to ostrowianie zdobyli przewagę. Miasto Szkła ciągle mogło liczyć na trafienia Czerapowicza – tylko w pierwszej kwarcie miał 11 punktów. Po trójce Dariusza Oczkowicza krośnianie po 10 minutach wygrywali 21:19. Drugą kwartę świetnie rozpoczął Czerapowicz, ale BM Slam Stal odrabiała straty, a było to możliwe dzięki dobrej formie Szymona Szewczyka. W końcówce pierwszej połowy zespół Michała Barana miał problemy ze skutecznością, a ostrowianie trafiali rzuty wolne. Dzięki temu wygrywali 36:34.

W trzeciej kwarcie dłużej na prowadzeniu utrzymywała się ekipa trenera Emila Rajkovicia. W końcówce tej części meczu rewelacyjnie spisywał się jednak Royce Woolridge. To jego osiem punktów z rzędu pozwoliło Miastu Szkła mieć przewagę po 30 minutach gry 56:53.Po trójkach Szewczyka i Aarona Johnsona BM Slam Stal prowadziła nawet 71:64 na około dwie minuty przed końcem czwartej kwarty. Krośnianie zdołali jeszcze zanotować serię 7:0 i tym samym doprowadzić do dogrywki, a głównymi bohaterami byli Chris Czerapowicz oraz Dariusz Wyka. W dodatkowym czasie gry najważniejsze rzuty wolne trafili Woolridge oraz Maddox, a dzięki temu gospodarze mogli cieszyć się z kolejnej wygranej – tym razem 79:73.

Chris Czerapowicz zanotował w tym spotkaniu 29 punktów, dziewięć zbiórek i dwie asysty. 20 punktów i cztery asysty dołożył Royce Woolridge. W ekipie gości wyróżnił się Szymon Szewczyk z 19 punktami i pięcioma zbiórkami.

Miasto Szkła Krosno – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:73 (21:19, 13:17, 22:17, 15:18, d. 8:2)

Miasto Szkła: Chris Czerapowicz 27, Royce Woolridge 20, Kareem Maddox 13, Dariusz Wyka 10, Dariusz Oczkowicz 5, Jakub Dłuski 4, Dawid Bręk 0, Patryk Pełka 0, Szymon Rduch 0, Filip Małgorzaciak 0.

BM Slam Stal: Szymon Szewczyk 19, Marc Carter 14, Shawn King 13 (18 zb), Łukasz Majewski 11, Aaron Johnson 11, Porter Troupe 5, Tomasz Ochońko 0, Kamil Chanas 0, Robert Tomaszek 0.

Autor: Patryk Pankowiak