Aktualności

Gdynia zdobyta! Machina się rozpędza
10.12.2016

Świetna druga kwarta, wygrana przez BM Slam Stal 25:16 pozwoliła ostrowianom kontrolować mecz, którzy ostatecznie triumfowali w Gdyni 76:68. Asseco walczyło ambitnie, lecz żółto-niebiescy zachowali pełne opanowanie do końca spotkania. To dla nas trzecie z rzędu, a piąte zwycięstwo w sezonie. Machina się rozpędza! Następny mecz w sobotę, 17 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim.

Trójki Krzysztofa Szubargi i Filipa Matczaka zapewniły lepszy początek meczu Asseco – po nich było 8:2. Kolejne trafienia Szubargi oraz Mikołaja Witlińskiego bardzo długo pozwalały gospodarzom na utrzymywanie przewagi. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty dzięki rzutom wolnym Roberta Tomaszka i Portera Troupe’a oraz trójce Marca Cartera BM Slam Stal potrafiła doprowadzić do remisu. Zaraz na początku drugiej części meczu ostrowianie wyszli na prowadzenie, ale Szubarga nie zamierzał się poddawać i utrzymywał swój zespół w grze. Niezły fragment zanotował jednak Carter, a po trafieniu Aarona Johnsona ekipa trenera Emila Rajkovicia miała przewagę 30:25. Mimo że Asseco potrafiło się zbliżać na dwa punkty po rzutach Witlińskiego, to późniejsza seria 8:0 gości dawała im znacznie lepszy wynik. Ostatecznie BM Slam Stal po pierwszej połowie wygrywała 43:34.

—> Galeria <—

Trzecią kwartę gdynianie rozpoczęli od serii 7:0 i po trójce Piotra Szczotki zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie mógł jednak doprowadzić do remisu, bo ważne rzuty trafiali Aaron Johnson i Shawn King. Dzięki akcji Roberta Tomaszka goście po 30 minutach rywalizacji prowadzili 57:50. Po rzucie z dystansu Filipa Matczaka na początku czwartej kwarty Asseco ponownie zmniejszyło straty do zaledwie dwóch punktów. BM Slam Stal ciągle mogła liczyć jednak na Szymona Szewczyka – po jego kolejnym trafieniu było 63:57. Gdynianie do samego końca starali się zmienić oblicze tego meczu, ale ostrowianie dobrze wykorzystywali przewagę w strefie podkoszowej, dzięki czemu mogli utrzymywać przewagę. Mimo serii rzutów wolnych Filipa Matczaka w samej końcówce, to BM Slam Stal zwyciężyła 76:68.

Aaron Johnson był najlepszym zawodnikiem gości w tym spotkaniu – zanotował 16 punktów i pięć asyst. Po 12 punktów dołożyli Szymon Szewczyk i Shawn King. Krzysztof Szubarga zdobył dla gospodarzy 19 punktów i trzy asysty.

Asseco Gdynia – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 68:76 (18:18, 16:25, 16:14, 18:19)

Asseco: Krzysztof Szubarga 19, Mikołaj Witliński 14, Filip Matczak 14, Piotr Szczotka 11, Roman Szymański 6, Przemysław Żołnierewicz 2, Marcel Ponitka 2, Mariusz Konopatzki 0.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 16, Szymon Szewczyk 12, Shawn King 12, Marc Carter 11, Robert Tomaszek 8, Christo Nikołow 7, Łukasz Majewski 5, Porter Troupe 2, Tomasz Ochońko 2, Kamil Chanas 1.

Źródło: PLK