Aktualności

BM Slam Stal walczy w Dąbrowie! Mecz telewizyjny
05.03.2017

Starcie świetnie spisujących się drużyn: MKS Dąbrowa Górnicza i BM Slam Stali Ostrów Wlkp. może rozstrzygnąć się w polu trzech sekund! Jakub Parzeński czy Shawn King – kto okaże się lepszy? Transmisja w Polsacie Sport HD i IPLA.tv w niedzielę od godz. 12.30.

Drużyna z Dąbrowy Górniczej sprawiła w ostatniej kolejce sporą niespodziankę – wygrała w Zielonej Górze jako pierwsza od czerwca 2014 roku (biorąc pod uwagę tylko mecze Polskiej Ligi Koszykówki). Było to możliwe głównie dzięki świetnej dyspozycji Piotra Pamuły i Bartłomieja Wołoszyna, którzy razem zdobyli aż 41 z 75 punktów całego zespołu.

– Pokonaliśmy mistrza na ich terenie! Ręce same składają się do braw. Wiedzieliśmy, że Stelmet miał ciężki terminarz. Nie tak dawno zdobyli Puchar Polski, gdzie zabrali trzy ciężkie mecze, a później mieli wyjazd do Zagrzebia. Musieliśmy pokazać, że fizycznie jesteśmy dobrze przygotowani i tym wygraliśmy mecz – tłumaczył na pomeczowej konferencji Bartłomiej Wołoszyn.

Świetną serię ma też BM Slam Stal, która wygrała sześć spotkań z rzędu, w tym ostatnie z Kingiem. Co więcej – drużyna trenera Emila Rajkovicia udowodniła, że potrafi zwyciężać nawet wtedy, gdy mecz nie układa się po jej myśli. Tak było w starciu ze szczecinianami, kiedy wszystko rozstrzygnęła ostatnia kwarta, wygrana aż 22:8.

– Rywale grali bardzo dobrze, wiedzieli co i jak chcą robić, byli w tym efektywni. Bardzo ciężko nam było ich zatrzymać, szczególnie w pierwszej połowie. Później nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze w obronie, pokazali swój prawdziwy charakter. Ten mecz wygraliśmy dzięki defensywie. W kluczowych momentach znaleźliśmy sposób na rywala i na zdobywanie punktów – tłumaczył po meczu trener Emil Rajković.

Co może być kluczowe w starciu tych drużyn? Walka w “pomalowanym”. Główną postacią będzie tutaj oczywiście doświadczony Shawn King. Reprezentant Saint Vincent i Grenadyny w lutym zdobywał średnio aż 15,3 punktu i 12,5 zbiórki na mecz! To właśnie on, wspomagany przez silnego Roberta Tomaszka, będzie chciał pokazać swoją wyższość nad Jakubem Parzeńskim i Laimonasem Chatkeviciusem. Litwin dostaje coraz więcej szans od trenera Drażena Anzulovicia – czy wykorzysta kolejną z nich?

Nie można także zapominać o bardzo ciekawej rywalizacji Witalija Kowalenki z Szymonem Szewczykiem. Obaj potrafią zaskoczyć rzutem z dystansu, chociaż gracz MKS jest bardziej atletyczny. Ważne będzie także to jak Piotr Pamuła i Bartłomiej Wołoszyn zagrają przeciwko Marcowi Carterowi i Kamilowi Chanasowi.

– Musimy być gotowi na walkę. Na pewno będą z nami grali bardzo twardo, ponieważ mają bardzo utalentowanych zawodników – właśnie takich, którzy mocno walczą – zapowiada Aaron Johnson z BM Slam Stali.

Początek spotkania MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w niedzielę o godz. 12.40. Transmisja w Polsacie Sport HD i IPLA.tv od godz. 12.30.