Aktualności

Zatrzymać Akademików i Millage’a
23.03.2017

Rywalem drużyny BM Slam Stal w sobotni wieczór będzie AZS Koszalin. Nasza drużyna zagra o dziesiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki. Wielkie emocje gwarantowane. Stalówkę wspierać ma grupa kibiców, złożona z blisko 40 osób. Warto dodać, że naprzeciw ostrowian stanie były reprezentant żółto-niebieskich barw, Curtis Millage. 

AZS ma już praktycznie nikłe szanse, aby zawalczyć o udział w fazie play off. Koszaliński zespół legitymuje się bilansem ośmiu zwycięstw i 17 porażek, co pozwala na zajmowanie czternastej pozycji w tabeli. Podopieczni młodego szkoleniowca Kamila Sadowskiego zanotowali ostatnio porażki z Anwilem Włocławek i Stelmetem Zielona Góra. Wcześniej na własnym parkiecie ograli Polski Cukier Toruń.

W zespole AZS występuje dobrze nam znany Curtis Millage. Amerykański rozgrywający poprzedni sezon spędził w BM Slam Stali i należał do czołowych graczy w polskiej lidze. Dobrą dyspozycję utrzymuje w obecnych rozgrywkach, gdzie notuje średnio 11,5 punktów oraz 3,0 asysty na mecz. Lepszym pod względem statystyk punktowych od niego jest tylko Remon Nelson, zdobywca 13,1 oczka. Pod koszem duże niebezpieczeństwo stwarza Amerykanin, Darrell Harris – 8,5 zbiórki na mecz.

W pierwszym bezpośrednim spotkaniu obu ekip triumfowali żółto-niebiescy 65:60. Czy i teraz Stalówce uda się poskromić rywali? Sobotni mecz w Koszalinie rozpocznie się o godzinie 18.00.