Do najbliższego spotkania

z Polpharma Starogard Gdański
pozostało

Trzymamy

kciuki za naszą drużynę
#JesteśmyzeStali

Aktualności

Dziesiąte z rzędu! Rekord wyrównany
26.03.2017

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu, osiemnaste w sezonie! O kolejny sukces na parkiecie w Koszalinie nie było łatwo, ale ostatecznie BM Slam Stal pokonała miejscowy AZS 79:74. Aaron Johnson zdobył 19 punktów i miał pięć asyst, a Shawn King zanotował 15 oczek oraz 14 zbiórek.

Do przerwy ekipa Emila Rajkovicia wygrywała 46:43. Mankamentem w grze ostrowskiej drużyny była skuteczność z dystansu (w całym meczu 3/16). Tak jak się tego można było spodziewać, mocno poprzeczkę pod tablicami Shawnowi Kingowi zawiesił Darrell Harris. 10 punktów Akademicy zdobyli z tzw. rzutów drugiej szansy, przy tylko dwóch ostrowian.

Gospodarze po zmianie stron nadal napierali. Wszystko rozstrzygało się w ostatniej kwarcie. Gospodarze zdobyli 7 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 63:58. Riposta BM Slam Stali była natychmiastowa – fantastyczna seria 11-0. W rolę głównego egzekutora wcielił się Aaron Johnson. W 37 minucie ostrowski zespół wygrywał już 73:65. Akademicy walczyli do samego końca, ale dwa punkty pojechały do Ostrowa Wielkopolskiego.

W BM Slam Stali najskuteczniejszym zawodnikiem był wspomniany Aaron Johnson – 19 punktów, pięć asyst. Kolejne double-double na swoje konto zapisał Shawn King – 15 punktów i 14 zbiórek. Marc Carter dodał 12 oczek, a Szymon Szewczyk i Łukasz Majewski mieli po 10 punktów. Ten pierwszy zanotował też dziewięć zbiórek. Ostrowianom dał się we znaki były zawodnik naszego klubu, Curtis Millage. Amerykanin uzbierał 18 oczek.

Historia pisze się na naszych oczach! Dla żółto-niebieskich to 10. z rzędu, a 18. zwycięstwo w całym sezonie. Oznacza to, że BM Slam Stal wyrównała rekord, należący do drużyny Andrzeja Kowalczyka z sezonu 1999/2000, która zanotowała tyle samo następnych triumfów. Jeśli Stalówka pokona w sobotę, 1 kwietnia Asseco Gdynia, nowy rekord stanie się faktem. To spotkanie odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim.

AZS Koszalin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:79 (23:24, 20:22, 13:12, 18:21)

AZS: Curtis Millage 18, Remon Nelson 15, Darrell Harris 8 (10 zb), Daniel Wall 7, Jakub Zalewski 7, Kenny Manigault 6, Piotr Stelmach 6, Kevin Johnson 5, Igor Wadowski 2.

BM Slam Stal:
Aaron Johnson 19, Shawn King 15 (14 zb), Marc Carter 12, Szymon Szewczyk 10, Łukasz Majewski 10, Tomasz Ochońko 4, Mateusz Kostrzewski 4, Kamil Chanas 2, Christo Nikołow 2, Robert Tomaszek 1.

Autor: Patryk Pankowiak