Aktualności

BM Slam Stal po raz 12. z rzędu? Będzie walka
04.04.2017

W Lublinie o 12. zwycięstwo z rzędu! Czy drużynie BM Slam Stal uda się przedłużyć pasmo sukcesów? Odpowiedź na to pytanie poznamy w środę, około godziny 22:00. O 20:00 rozpocznie się bowiem spotkanie, w którym rywalem ostrowian będzie TBV Start.

Podopieczni Davida Dedka niedawno zanotowali trzy zwycięstwa z rzędu, pokonując odpowiednio: Polfarmex Kutno, AZS Koszalin oraz Asseco Gdynia. Ich serii zmierzch położył dopiero Anwil Włocławek, a następnie drużynę z Lublina pokonał też PGE Turów Zgorzelec. Pod koniec miesiąca, 28 marca Start okazał się lepszy od MKS Dąbrowy Górniczej. Wszystko odbyło się w dramatycznych, wręcz kontrowersyjnych okolicznościach, ale to obrazuje tylko, jak groźnym rywalem jest ten zespół. Ostatnio TBV Start udał się do Zielonej Góry, a tam Stelmet triumfował 86:75.

BM Slam Stal ma na swoim koncie 11. zwycięstw z rzędu, a bilans żółto-niebieskich wynosi 19-8. Ostatnio podopiecznym Emila Rajkovicia udało się ustanowić najlepszy wynik w historii ostrowskiej koszykówki, pobijając rekord słynnej drużyny Andrzeja Kowalczyka z sezonu 1999/2000, która zanotowała 10. następnych sukcesów. Teraz Stalówka zrobi wszystko, aby przedłużyć to rekordowe pasmo. W środę ich rywalem będzie TBV Start Lublin, a w niedzielę Anwil Włocławek. Zapowiada się więc bardzo intensywny tydzień.

– Jeśli myślimy o zajęciu drugiego miejsca, nie możemy pozwolić sobie na porażki, w takich miejscach, jak Koszalin, Tarnobrzeg, czy Lublin. Oczywiście, dwa z tych trzech meczów wygraliśmy, ale został jeszcze jeden. Każdy zdaje sobie sprawę na czym to polega i jak ważne mogą okazać się te dwa punkty, o które przyjechaliśmy tu powalczyć. Start to niebezpieczny przeciwnik – mówi dla BM Slam Stal TV skrzydłowy ostrowian, Szymon Szewczyk. – Mobilizować nas nigdy nie trzeba. Jeśli jesteś profesjonalistą, potrafisz sam się odpowiednio nastroić. Nie ważne, czy twoim rywalem jest Siarka, nie ujmując nic tej drużynie, czy ktoś inny. Każdy mecz jest ważny – zakończył reprezentant Polski.

W pierwszym meczu obu ekip BM Slam Stal pokonała TBV Start w Ostrowie Wielkopolskim aż 85:56. Jak będzie tym razem? Początek rewanżowego meczu o godzinie 20:00. W zespole z Lublina Stalówka uważać musi na Stefana Balzmazovicia czy Douga Wigginsa. Ten pierwszy notuje 13,7 punktu na mecz, a Amerykanin 12,6. Jest też Jakub Dłoniak czy Michał Jankowski, a także Nick Kellogg, Łukasz Bonarek oraz Nick Covington i Jason Boone.