Aktualności

Tomasz Ochońko przedłużył kontrakt, zostaje w Ostrowie
20.06.2017

Tomasz Ochońko, świetnie znany w Ostrowie Wielkopolskim, także w przyszłym sezonie będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy. 30-latek, który w brązowym zespole sprzed roku pełnił rolę kapitana, doszedł do porozumienia z włodarzami klubu BM Slam Stal i we wtorek, 20 czerwca doszło do oficjalnego podpisania nowego kontraktu! Dla rozgrywającego będzie to już szósty rok w Stalówce, a piąty z rzędu. Dotychczas rozegrał w tym zespole 166 meczów, a będzie ich jeszcze więcej! 

Tomasz Ochońko urodził się 29 sierpnia 1986 roku. Grał w SMS-ie PZKosz, Polonii Warszawa, Big Starze Tychy, aż w 2008 roku trafił do Ostrowa Wielkopolskiego, występując wówczas pod skrzydłami śp. Andrzeja Kowalczyka. Wtedy spędził tam rok, ale to miasto okazało się jeszcze dla niego szczególne. Pięć lat później, w 2013 roku znów trafił do Stalówki. Był kluczowym zawodnikiem, kiedy BM Slam Stal wygrywała I ligę w sezonie 2014/2015 i ku euforii kibiców znów znalazła się w koszykarskiej elicie. Ochońko tamtem sezon podsumował zdobyciem tytułu MVP, został też wybrany do najlepszej piątki całych rozgrywek. Obecnie wraz z żoną i dziećmi mieszka w Ostrowie Wielkopolskim, a sezon 2017/2018 będzie dla niego już piątym z rzędu spędzonym w Stalówce.

Gdy BM Slam Stal występowała już na parkietach ekstraklasy, Bibi zyskał sobie uznanie najpierw u trenera Zorana Sretenovicia w debiutanckim sezonie, a następnie w oczach Eimila Rajkovicia. Patrząc w przeszłość, Tomasz Ochońko występował także w Polpharmie Starogard Gdański, PGE Baskecie Poznań, Spójni Stargard Szczeciński oraz Śląsku Wrocław. Ma na swoim koncie dwa brązowe medale mistrzostw Polski, wywalczone z Polpharmą w 2010 roku oraz ten upragniony, wywalczony już w żółto-niebieskich barwach. Jest rownież Mistrzem Polski Juniorów z 2004 rok. W ubiegłych rozgrywkach Ochońko wystąpił w 42 meczach, spędzając na parkiecie blisko 12 minut. W tym czasie notował 3,6 punktu oraz 1,2 asysty. U trenera Rajkovicia pełnił ważną rolę kapitana.

30-letni rozgrywający to aktualnie trzeci zawodnik, obok Łukasza Majewskiego i Mateusza Kostrzewskiego, który w przyszłym sezonie będzie grał w drużynie BM Slam Stal. Wiemy także, iż Stalówkę poprowadzi macedoński trener Emil Rajković, a jego asystentem nieprzerwanie będzie Serb, Marko Velicković. Niebawem następne doniesienia transferowe z ostrowskiego obozu.