Aktualności

BM Slam Stal – Bnei Herzliya w I rundzie kwalifikacji
03.08.2017

W czwartek, 3 sierpnia w Monachium odbyło się losowanie rozgrywek FIBA Europe Cup. Stalówka walczyć będzie w kwalifikacjach o awans do sezonu zasadniczego, który ma liczyć 32 uczestników. Pierwszym rywalem drużyny BM Slam Stal będzie izraelski zespół, Bnei Herzliya. Ci w poprzednim sezonie uplasowali się na 5. lokacie w swojej lidze, notując bilans 18-15. Jeżeli Stalówka pokona ich w dwumeczu, następnie zmierzy się z Portugalczykami, FC Porto.

Bnei Herzylia to niebezpieczny przeciwnik, który także w ubiegłym roku występował na europejskiej arenie. W I rundzie grupie F zajął wówczas 2. miejsce. Następnie trafił na mocne drużyny: Egis Kormed, Nanterre oraz Tsmoki Mińsk i osiagając bilans 1-6 w siedmiu meczach, zakończył zmagania na etapie II rundy. Walka żółto-niebieskich z tym przeciwnikiem zapowiada się pasjonująco. Dla trenera ostrowian, Emila Rajkovicia, liczy się przede wszystkim zdobyte doświadczenie.

– To bardzo mocny zespół z bardzo dobrymi zawodnikami amerykańskimi. Patrząc na papier oraz na budżet, to oni będą faworytem w meczach z naszych udziałem. My teraz skupiamy się na zamknięciu naszego składu i jak najlepszym przygotowaniu do tych spotkań – mówi macedoński trener, Emil Rajković, dodając: – Naszym głównym celem w europejskich pucharach jest zdobycie doświadczenia, co pozwoli nam na jeszcze lepszą grę w polskiej lidze.

Liderem przeciwników Stalówki jest 31-letni rozgrywający Taurean Green, który w Izraelu występuje od 2016 roku. Green od 2010 legitymuje się także obywatelstwem Gruzji. Do Bnei Herzliya trafił z greckiego AEK Ateny. Wcześniej grał w takich świetnych klubach, jak Gran Canaria, Tofas Bursa, ASVEL czy Limoges. W USA dwukrotnie zdobywał mistrzostwo NCAA z uniwersytetem Floryda. W Izraelu Green należy do czołowych zawodników ligi. W poprzednich rozgrywkach notował średnio 13 punktów i 4 asysty. Mocnym punktem drużyny jest także 25-letni skrzydłowy Hali Kanacević. To Amerykanin z paszportem Czarnogóry. Wcześniej grał w Virtusie Rzyma, Olimpiji Ljubljana, czy też hiszpańskiej Saragossie. W składzie są też: strzelec Xavier Thomas, skrzydłowi Alex Rosenberg i Dominique Archie, a także rzucający Sam Singer.

Termin obu meczów I rundy kwalifikacji FIBA Europe Cup zostanie podany w najbliższym czasie.