Aktualności

Chorwat Jure Skifić w BM Slam Stal
10.08.2017

W poprzednim sezonie z powodzeniem reprezentował barwy Polskiego Cukru Toruń, srebrnych medalistów Mistrzostw Polski. Teraz wzmacnia drużynę, która zajęła trzecie miejsce w PLK. Chorwat, mierzący 202 centymetry silny skrzydłowy Jure Skifić dołącza do klubu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski!

Przed ostrowskim zespołem na horyzoncie wiele wyzwań. Pierwsze poważne, to rywalizacja na europejskim froncie w I rundzie kwalifikacji rozgrywek FIBA Europe Cup. Tam przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie Bnei Herzliya, a pierwsze spotkanie dwumeczu odbędzie się już 24 września w Izraelu. Rozpoczął się gorący czas. Stalówka w poniedziałek, 14 sierpnia oficjalnie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu, rozgrywając w tym okresie dziewięć sparingów. Nie próżnują też trenerzy i działacze Stalówki, którzy intensywnie pracują nad uzupełnieniem składu. Następnym elementem w układance Emila Rajkovicia został Jure Skifić.

Chorwat trafił do PLK wypatrzony przez Polski Cukier Toruń i sezon 2016/2017 może zapisać po stronie tych bardzo udanych – indywidualnie zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, drużynowo wywalczył srebrny medal. W grodzie Kopernika był jednym z liderów, zaangażowaniem i walecznością zyskał sobie uznanie Jacka Winnickiego. Rozegrał 43 mecze, w których notował średnio 10,1 punktu, 5,7 zbiórki i 1,4 asysty. Wcześniej grał też w Rosji w BK Nowosbirsk czy rodzimej Chorwacji. Teraz wspomoże BM Slam Stal i ma zostać jej mocnym punktem.

Obecny skład drużyny BM Slam Stal:

Zawodnicy: Aaron Johnson, Tomasz Ochońko, Michał Chyliński, Mateusz Kostrzewski, Łukasz Majewski, Grzegorz Kulka, Grzegorz Surmacz, Jure Skifić

Trenerzy: Emil Rajković, Marko Velickovic