Aktualności

Czas na czeski sprawdzian formy
06.09.2017

Przed koszykarzami naszej drużyny dwudniowy sprawdzian formy u naszych południowych sąsiadów. W czwartek zagramy w Pradze. W piątek będziemy w Uściu nad Łabem. – To kolejny etap budowania formy przed ligą – mówi trener Emil Rajković.

W czwartek naszym rywalem będzie zespół USK Praga. To drużyna, która w poprzednim sezonie zaliczała się do czołówki w Czechach. Zakończyła rywalizację w rundzie zasadniczej na czwartej pozycji, ale w ćwierćfinale play off uległa 2:4 ekipie BK Opava.
W piątek zagramy z zespołem Sluneta Uście nad Łabem. To drużyna, która gościła w Ostrowie we wrześniu 2015 roku przy okazji III Memoriału Izabeli Kaczmarek. Wtedy czeski zespół pokonał BM Slam Stal w półfinale, przegrywając następnie w finale z ekipą Śląska Wrocław. Poprzedni sezon Sluneta zakończyła na ósmym miejscu. W I rundzie play off uległa mistrzowi Czech, ekipie CEZ Nymburk 0:4.
– Takie mecze są dla nas odskocznią od tej codzienności, którą mamy na treningach – mówi Emil Rajković. – To pożyteczne granie. Zmierzymy się z innymi zespołami, niż te w lidze polskiej, które są nam dobrze znane. My naszych rywali nie znamy. Nie będzie skautingu. Dlatego to będzie dobry sprawdzian dla naszych zawodników. Ten wyjazd z pewnością pomoże też w budowaniu odpowiedniej atmosfery w zespole. Zawodnicy spędzą ze sobą więcej czasu.