Aktualności

Liga startuje w niedzielę. Skifić liczy na dobry sezon
05.10.2017

Jure Skifić ma być ważnym ogniwem w zespole BM Slam Stal. Chorwacki skrzydłowy w poprzednim sezonie należał do czołowych postaci Polskiego Cukru Toruń. Wcześniej z powodzeniem występował na parkietach w Rosji. – Będziecie z niego zadowoleni – mówi Ivan Asanin, menadżer chorwackiego koszykarza. Zapraszamy do rozmowy z Jure Skifićem!

W niedzielę startuje nowy sezon. W zespole trwa już odliczanie do tego pierwszego meczu?

– Rzeczywiście. Nie możemy się doczekać tego pierwszego meczu. Chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi do walki i do zwycięstw. Czekamy na ligę.

Dobrze przepracowaliście okres przygotowawczy?

– To zawsze jest trudny czas. Wykonaliśmy dużą pracę. Nikt z nas się nie oszczędzał. Rozegraliśmy wiele sparingów. Bardzo pożyteczne były też mecze z Bnei Herzliya. Jesteśmy nowym zespołem. Dlatego przez cały czas się poznajemy. Mogę jednak powiedzieć, że idziemy w dobrą stronę. W zespole jest dobra atmosfera. To grupa fajnych ludzi, którzy dobrze się czują ze sobą.

Trener Emil Rajković stawia na defensywę. Odpowiada Ci jego filozofia gry?

– Tak. Wszystko przecież zaczyna się w obronie. Atak to jest taki bonus. My chcemy być jednym z najlepiej broniących zespołów w tej lidze. Każdy jest przygotowany na walkę od pierwszej do ostatniej minuty w każdym meczu. Jestem przekonany, że ten sezon przyniesie nam wiele dobrego.

O co zagra BM Slam Stal?

– My nie myślimy za daleko. Koncentrujemy się na każdym kolejnym spotkaniu. Taka droga jest najlepsza. Idziemy z meczu na mecz. Teraz przed nami inauguracja w Zgorzelcu. To nowa drużyna, która zaczęła ligę od dwóch porażek. W niedzielę na pewno będą mocno zmotywowani. Zagrają u siebie. Będą chcieli wygrać. My musimy zagrać konsekwentnie. Naszym celem jest dobry początek ligi.