Trzymamy

kciuki za naszą drużynę

Inauguracyjny mecz w ocenie
09.10.2017

Za nami pierwszy mecz nowego sezonu. W Zgorzelcu, koszykarze PGE Turowa pokonali BM Slam Stal 80:76. – Gratuluję gospodarzom – mówi Emil Rajković, trener ostrowskiej drużyny. Mathias Fischer, szkoleniowiec Turowa dodaje: – Nasz zespół pokazał charakter po tych dwóch bolesnych porażkach. Zapraszamy do przeczytania pomeczowych wypowiedzi.

Emil Rajković (trener BM Slam Stal):

-Chcę pogratulować drużynie Turowa tego zwycięstwa. Oba zespoły zasłużyły jednak na ten sukces. Na minutę przed końcem mieliśmy trzy punkty przewagi. Niestety, Balmazović trafił bardzo trudny rzut z 9 metra. Wcześniej w trakcie czasu uczulałem zawodników, żeby nie pozwolić gospodarzom na takie rzuty. Niestety, czasem są sytuacje, który nie da się kontrolować. W końcówce, kiedy ważyły się losy meczu graliśmy bez naszego rozgrywającego, który po uderzeniu rywala doznał złamania nosa. Niestety, takie sytuacje mają miejsce. Trzeba iść dalej.

Mathias Fischer (trener PGE Turowa):

-Po dwóch trudnych wyjazdowych przegranych meczach dzisiaj bardzo potrzebowaliśmy sukcesu. Jestem szczęśliwy po tym spotkaniu. Zespół był bardzo mocno skoncentrowany. Graliśmy bardzo dobrze w obronie. Nie zrobiliśmy za dużo błędów. Bardzo ważne było zwycięstwo w walce o zbiórki. Dziś mogę tylko powiedzieć, że ten zespół po tym ostatnim, bolesnym dla nas meczu, pokazał prawdziwy charakter. Walczyliśmy przez pełne 40 minut.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL