Aktualności

Łapeta numerem 1 w lidze. Najlepszy blokujący PLK
08.11.2017

Adam Łapeta w zwycięskim meczu z TBV Startem Lublin zanotował na swoim koncie pięć bloków. Nasz środkowy zdominował strefę podkoszową. – Gra w obronie zawsze daje mi dużo radości – mówi 30-letni center, który jest teraz najlepiej blokującym zawodnikiem PLK.

W niedzielnym spotkaniu ze Startem, Adam Łapeta zanotował pięć zbiórek i miał też dziewięć zbiórek. – Było dobrze – powiedział po meczu środkowy BM Slam Stal, który w dotychczasowych pięciu spotkaniach 15 razy blokował rzuty rywali. To sprawia, że jego średnia bloków jest na poziomie trzech w każdym meczu. W tym elemencie Adam Łapeta jest najlepszym zawodnikiem w lidze. – Gra w obronie zawsze daje mi dużo radości. Wiem, że to element, który jest bardzo potrzebny drużynie. Dlatego daję z siebie wszystko – mówi środkowy ,,Stalówki”, którego transfer był strzałem w dziesiątkę w wykonaniu działaczy ostrowskiego klubu. – W Ostrowie czuje się dobrze. Za nami pierwszy miesiąc sezonu. Liczyliśmy na lepszy wynik, ale to jest dopiero start ligi. My dalej będziemy ciężko pracować, żeby być coraz lepszym zespołem. Jeśli chodzi o moją grę, to powiem tylko, że czuję się dużo lepiej. Forma rośnie.

Z postawy Adama Łapety bardzo zadowolony jest także trener Emil Rajković. – Od samego początku w 100 procentach wierzyłem w Adama, ale były też osoby, które uważały, że on za dużo nam nie pomoże. Ja twierdziłem inaczej i Adam pokazuje to na treningach oraz w trakcie meczów. To bardzo wartościowy zawodnik. Cieszę się, że jest u nas. Bardzo nam pomaga – podkreśla szkoleniowiec naszego zespołu.