Aktualności

W Ostrowie zagra DJ. Richardson w ,,Stalówce”
10.11.2017

DJ Richardson został naszym nowym zawodnikiem. T0 26-letni amerykański strzelec, który trafia do BM Slam Stal po występach w niemieckiej Bundeslidze. Richardson jest absolwentem uniwersytetu Illinois, w którym przed laty gwiazdą był uwielbiany w Ostrowie Jerry W. Hester. Były lider ,,Stalówki” wystawia świetne rekomendacje Richardsonowi, który jest także równie dobrze znanego w Ostrowie Branduna Hughesa.

Dla DJ Richardsona tegoroczny sezon jest piątym na europejskich parkietach. Karierę na Starym Kontynencie rozpoczynał w 2013 roku od występów w Austrii. Wcześniej przez cztery lata (2009-2013) grał i studiował na uczelni Illinois w Chicago. To ten sam uniwersytet, który ukończyli dwaj byli znakomici zawodnicy ,,Stalówki”: Jery W. Hester oraz Jarrod Gee. – Będziecie mieli z niego pociechę. To dobry zawodnik i świetny człowiek – powiedział nam Hester. Jak się okazuje Richardson to kuzyn równie doskonale znanego w Ostrowie Branduna Hughesa. – To dobry dzieciak. Nie pożałujecie tego transferu – napisał nam na facebook’u ,,Bronek”. Na uniwersytecie Illinois DJ był jedną z gwiazd.

26-latek to urodzony strzelec. To zawodnik o dużym potencjale ofensywnym. W sezonie 2015/2016 był gwiazdą ligi w Finlandii. Z drużyną Kouvot sięgnął po mistrzostwo, zostając MVP całej ligi. Na fińskich parkietach zdobywał średnio 17 punktów. Jego świetne występy sprawiły, że otrzymał kilka ofert z różnych europejskich klubów. Przed rokiem był w pewnym momencie blisku angażu w BM Slam Stal. Ostatecznie postanowił skorzystać z oferty belgijskiego Spirou Charleroi. Przeważył fakt, że ten zespół występował w europejskich pucharach. W Belgii Richardson radził sobie bardzo dobrze. Tak samo było w rozgrywkach Champions League. Jego średnia punktowa była na poziomie 13. Latem Amerykanin otrzymał ciekawą ofertę z niemieckiej Bundesligi. Postanowił podpisać kontrakt z zespołem s.Oliver Wurzburg. Tą drużynę prowadzi doświadczony trener Dirk Bauermann, ale w niemieckim zespole Richardson nie mógł zaprezentować swoich wszystkich atutów. Rozegrał osiem meczów, w których średnio w grze spędzał zaledwie dziesięć minut. W środę Amerykanin rozwiązał swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, wybierając ofertę BM Slam Stal. – DJ to zawodnik, który lubi ciężką pracę – ocenia swojego nowego podopiecznego trener Emil Rajković. – To zawodnik, który dysponuje bardzo dobrym rzutem i to na wysokiej skuteczności. Mocno analizowaliśmy jego grę i to od dłuższego czasu. Wiemy, że pomoże nam w tych aspektach gry, w których tego potrzebujemy. Mam nadzieję, że szybko wkomponuje się w zespole zarówno, jako człowiek, jak i zawodnik. Liczę, że będzie naszym mocnym punktem i razem z całym zespołem stanowi świetny kolektyw, który będzie fundamentem naszych sukcesów.