Trzymamy

kciuki za naszą drużynę

Walka do końca, ale lider nieco lepszy
20.11.2017

Za nami szlagierowy mecz we Włocławku. Tak, jak można było się spodziewać spotkanie z Anwilem rozgrzało kibiców basketu. Emocje były wielkie. Po nieudanej I połowie, nasz zespół świetnie odrodził się w II części. Doszło do dramatycznej końcówki. Ostatnie słowo należało jednak do rywali, którzy wygrali 78:76.

Początek niedzielnego meczu był optymistyczny, ale później na parkiecie dużo lepiej radzili sobie przeciwnicy. Koszykarze Anwilu wykorzystywali błędy naszych graczy w defensywie. Brakowało też odpowiedniego rytmu w akcjach ofensywnych. W efekcie Anwil objął prowadzenie. Po 20 minutach drużyna Igora Milicića wygrywała 50:33.

Po przerwie nasz zespół zabrał się za odrabianie start. Motorem napędowym był Aaron Johnson, który znajdował się w kapitalnej dyspozycji. Nasz Generał wziął na siebie zdobywanie punktów. W III kwarcie zanotował cztery ,,trójki”. Nasz zespół był w pogoni za rywalem. Mozolnie i systematycznie odrabialiśmy straty. Emocji dla kibiców były coraz większe. W III kwarcie zanotowaliśmy serię 17:2. W ostatniej odsłonie adrenalina osiągnęła zenitalny poziom. Na dwie minuty przed zakończeniem po dystansowym trafieniu DJ-a Richardsona objęliśmy prowadzenie 73:71. W niesamowicie dramatycznej końcówce ostatnie słowo należało jednak do Anwilu, który wygrał 78:76.

Teraz przed naszymi koszykarzami przerwa związana z meczami eliminacji do mistrzostw świata. Do walki w lidze powrócimy w niedzielę, 3 grudnia. Wtedy we własnej hali w szlagierowym meczu podejmować będziemy wicemistrza Polski, ekipę Polskiego Cukru Toruń.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal 78:76 (27:19, 23:14, 14:25, 14:18)

Anwil: Ivan Almeida 22, Jarosław Zyskowski 10, Michał Nowakowski 9, Kamil Łączyński 8, Jaylin Airington 8, Szymon Szewczyk 7, Paweł Leończyk 6, Ante Delas 6, Josip Sobin 2.

BM Slam Stal: Aaron Johnson 25, D.J. Richardson 9, Jure Skifić 8, Adam Łapeta 7, Michał Chyliński 7, Szymon Łukasiak 6, Mateusz Kostrzewski 6, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 3, Grzegorz Surmacz 0.

Autor: Redaktor BM SLAM STAL