Aktualności

Johnson: Trzeba grać równo przez cały mecz
23.11.2017

-Pokazaliśmy, że mamy potencjał i możliwości do tego, żeby być świetnym zespołem – mówi Aaron Johnson, lider BM Slam Stal. Amerykanin to obecnie najlepszy strzelec naszej drużyny i jednocześnie najlepiej podający zawodnik ligi. Średnio w każdym meczu notuje blisko osiem asyst.

-Musimy teraz ustabilizować naszą formę. Nie możemy mieć takich wahań – opowiada amerykański generał BM Slam Stal. – Gramy i wyglądamy, jak świetny zespół, ale po kilku chwilach jest zupełnie inaczej. Teraz naszym głównym zadaniem jest to, żeby grać dobrze i równo przez 40 minut, a nie przez 20, czy 25 minut. Chcemy być w czołówce tej ligi. Żeby tak się stało, to trzeba grać świetnie przez całe spotkanie.

Rozgrywający BM Slam Stal przyznaje, że zarówno dla niego, jak i dla zespołu problemem są przerwy w lidze. Przed meczem z Anwilem była dwutygodniowa przerwa, bowiem spotkanie z GTK Gliwice już wcześniej zostało przełożone na 13 grudnia. Teraz mamy kolejną przerwę ze względu na mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata. – Te przerwy są straszne. Ja osobiście ich nie cierpię i wiem, że podobne zdanie mają moi koledzy. To nie jest nic dobrego. To wybija z rytmu – podkreśla Johnson.

W listopadzie ,,Stalowcy” rozegrali więc zaledwie dwa mecze. W grudniu tych spotkań będzie cała masa. Przed BM Slam Stal siedem spotkań. Z tego pięć odbędzie się w Ostrowie. No i to będą pojedynki z ligową czołówką. Przed ostrowskim zespołem duże sprawdziany formy i możliwości w rywalizacji z drużynami z Torunia, Szczecina, Radomia, Sopotu, Zielonej Góry, czy Starogardu Gdańskiego. – Każdy mecz jest ważny. Obojętnie, z kim zagramy. Ja przyznam szczerze, że nie analizowałem naszego terminarza. Teraz dla nas najważniejszy jest mecz z Toruniem. Ta liga jest wyrównana i potrafi zaskakiwać. Dlatego zawsze trzeba być maksymalnie skoncentrowanym. My chcemy być zespołem z czołówki. Będziemy dalej ciężko pracować, żeby tam się znaleźć – kończy Aaron Johnson.