Aktualności

Kevinn Pinkney nowym środkowym
01.12.2017

Doświadczony Kevinn Pinkney został nowym zawodnikiem naszej drużyny. Amerykanin ma 34 lata i mierzy 206 centymetrów. Kevinn Pinkney występuje na pozycji środkowego. – To zawodnik o dużych umiejętnościach i wielkim doświadczeniu. Jestem przekonany, że jego transfer będzie dla nas dużym wzmocnieniem – mówi Emil Rajković, trener naszego zespołu. 

Na zawodowych parkietach Kevinn Pinkney występuje od 2005 roku. Najpierw grał we Francji. W sezonie 2005/2006 podpisał kontrakt z Turowem Zgorzelec, w którego barwach rozegrał osiemnaście spotkań. Podczas swojej pierwszej przygody z ligą polską notował średnio 12 punktów i ponad 6 zbiórek. Na swoim koncie Kevinn Pinkney ma grę na czterech różnych kontynentach. Występował bowiem w Chinach, Francji, Włoszech, Libanie, Portoryko, Rosji, Słowenii, Wenezueli, Turcji, Filipinach, czy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2007 roku nowy nabytek naszej drużyny podpisał krótkoterminowy kontrakt w NBA. Był zawodnikiem Boston Celtics. W barwach tej drużyny rozegrał sześć spotkań. W poprzednim sezonie doświadczony Amerykanin bardzo dobrze radził sobie w lidze izraelskiej. W styczniu podpisał kontrakt z zespołem Maccabi Hajfa.W składzie tej drużyny rozegrał 24 mecze. Średnio zdobywał na poziomie 11 punktów i ponad 5 zbiórek. Nowy nabytek ,,Stalówki” należał do czołowych zawodników zespołu, który w półfinale play off sprawił ogromną niespodziankę. Koszykarze Maccabi Hajfa wyeliminowali z gry słynne Maccabi Tel Awiw, wygrywając wyjazdowy mecz 85:74. W tym pojedynku nasz nowy center należał do najlepszych zawodników na parkiecie. Spędził w grze 35 minut. Zdobył 20 punktów, notując przy tym 9 zbiórek. Teraz zagra w żółto-niebieskich barwach ,,Stalówki”.